Visoka pobeda rukometaša: Vranje 1957 - Mokra Gora 37:25

Rukometaši Vranja 1957 pobedili su Mokru Goru u Sportskoj hali u Vranju sa 37:25 (20:11), u utakmici 17. kola Super B lige Istok Zapad.

Do sredine prvog poluvremena i rezultata 6:6 igralo se ravnopravno, čak su gosti na momente i vodili, ali su onda domaći rukometaši dodali gas i do kraja poluvremena napravili razliku od devet golova.

Sličan razvoj situacije bio je i u drugom poluvremenu, tako da su na kraju Vranjanci ostvarili ubedljivu pobedu od dvanaest golova razlike.

U timu Vranjanaca istakao se efikasnošću Marko Ivančević sa čak 12 golova.

Po sedam su dodali Veljko Anisijević i Stefan Pavlović, a 6 Đuro Mujić.

Kod gostiju je bolji od ostalih bio kapiten Aleksandar Simović sa 7 golova.

Rukometaši Vranja 1957 napredovali su jedno mesto na tabeli i sada su treći sa 24 boda, koliko ima i drugoplasirani Metalac iz Kraljeva, koga su savladali u gostima u prošlom kolu.

Prvi je Goč Merkur sa 34 boda, koji ima sedamnaest pobeda u isto toliko prvenstvenih kola.

U narednom kolu Vranje će imati priliku da dodatno napreduje na tabeli na gostovanju Loznici, šestoplasiranoj ekipi na tabeli.

Ukupno je ostalo da se odigra još pet kola.

Samo prvoplasirani tim, nakon plej of-a, plasiraće se u najelitniji rukometni rang u Srbiji - Arkus ligu.