Milanović: Najvažnije je da smo osvojili tri nova boda (VIDEO)

Šef stručnog štaba surduličkog Radnika Milan Milanović izjavio je nakon pobede protiv Voždovca da je njegov tim izašao na teren "kao da ne treba da igra utakmicu".

- U prvom minutu protivnik je pogodio stativu, a potom nekoliko minuta kasnije i postigao gol.

Mi smo krenuli inertno, bili smo daleko od protivnika i konsolidovali se tek sredinom poluvremena.

Imali sm od tada najpre dve lepe šanse preko Zlatanovića i Stevanovića, gde je golman gostiju Ilić izvanredno intervenisao, potom smo i dali dva gola sa distance, što nam nije pošlo za rukom recimo protiv Zvezde, ali sam znao da će u nekoj od ovih utakmica da nam se vrati - kazao je Milanović.

U drugom poluvremenu, dodao je, njegovi igrači su se "nesvesno povukli na svoju polovinu" i prepustili prtivniku inicijativu.

- Ipak, mislim da Voždovac nije imao neku stopostotnu šansu, mi smo korektno reagovali u odbrani u nekoliko situacija.

Voždovac je igrao odlično, ali sam zadovoljan i onim kako smo mi odreagovali nakon ranog vođstva jednog veoma dobrog tima.

Najvažnije je da smo ostvarili cilj, a to je osvajanja tri nova boda - rekao je Milanović na konferenciji za medije posle utakmice.

Trener Voždovca Dragan Aničić bio je vidno ogorčen, iako nije rekao zbog čega.

Dodao je da je prezadovoljan onim što su prikazali njegovi igrači u Surdulici, ali da nažalost "to nije bilo dovoljno".

- Nije bilo dovoljno iz nekih razloga koje ne bih komentarisao, jer komentarišem samo fudbal i samo me fudbal interesuje.

Za ostale stvari nadam se da će neko pogledati ovu utakmicu i analizirati šta je sve bilo.

Mislim da smo kontrolisali skoro ceo tok utakmice, osim nekih desetak, petnaest minuta praznog hoda - kazao je Aničić posle meča.

Radnik je u sredu savladao ekipu Voždovca sa 2:1, golovima Zlatanovića i Ristovića.

Surduličani će predstojećeg vikenda, u sklopu 26. kola Super lige, gostovati Spartaku u Subotici.

Trenutno zauzimaju osmu poziciju na tabeli (koja vodi u plej of) sa 32 boda, četiri boda više od Vojvodine, direktnog konkurenta za ulazak u plej of fazu Super lige.

Izjave trenera i golove možete pogledati u video materijalu Super lige Srbije.