Surduličani nastavili trku za plej of: Radnik - Voždovac 2:1

Fudbaleri Surduličkog Radnika pobedili su beogradski Voždovac sa 2:1 (2:1), u utakmici 25. kola Super lige Srbije koja je odigrana na Gradskom stadionu u Surdulici.

Voždovčani su iznenađujuće poveli iz jedne kontre već u 5. minutu preko Arsića, ali je Radnik, koji je bio nadmoćan u prvom poluvremenu uspeo najpre da izjednači prelepim golom Igora Zlatanovića sa oko 25 metara u 27, a zatim i da preokrene rezultat u 38. minutu kada je strelac za domaćine bio Risto Ristović.

U drugom poluvremenu Radnik je kontrolisao igru i sačuvao prednost od jednog gola, a gosti su pripretili samo u par navrata iz polukontre i jednog prekida.

Surduličani su posle ovog kola i dalje na osmom mestu tabele Super lige sa 32 boda, sada sa četiri boda prednosti ispred Vojvodine (poražena od Spartaka na svom terenu sa 1:2), najozbiljneg konkurenta za plej of.

Desetoplasirana Maćva ima 7 bodova manje od Radnika.

U narednom 26. kolu Surduličani će već za vikend gostovati Spartaku (ŽK) u Subotici.