Kanonada Vranjanaca: Dinamo - Napredak 4:0 (VIDEO)

Fudbaleri Dinama izvanrednom igrom pobedili su kruševački Napredak sa 4:0 (1:0) u utakmici 24. kola Super lige Srbije koja je odigrana na Gradskom stadionu u Surdulici.

Dinamo je posle nadmoćnije igre poveo u 40. minutu golom napadača Nikole Popovića.

Ovaj gol pripremio je Mlađan Stevanović.

Na 2:0 u 51. minutu uvećao je Željko Dimitrov, da bi isti igrač u 74. povisio na 3:0 za Vranjance.

Kod prvog gola Dimitrovu je asistirao Nikola Jovanović.

Prednost Dinama na 4:0 u 85. minutu uvećao je kapiten Mlađan Stevanović.

U 66. minutu Marko Mitrović, pojačanje Dinama iz niškog Radničkog, zamenio je Luku Ratkovića.

Posle trećeg pogotka umesto strelca vodećeg gola Popovića na teren je kod domaćina ušao grčki internacionalac Elefteris Matsukas.

Utakmicu je perfektno sudio Dragan Čolović iz Raške.

Dinamo je u prvom poluvremenu imao više od igre i nekoliko zrelih prilika za ubedljivije vođstvo.

Kod gostiju je u 21. minutu požuteo Ibrahim Ndiaje, a kod domaćih Nikola Stevanović u 27. minutu.

Dinamo je u prvom poluvremenu imao čak osam udaraca na gol, a gosti nijedan.

Na kraju utakmice taj odnos je bio 15:1, a u kornerima 6:1 za Dinamo.

Dinamo je bio nadmoćniji i početkom drugog poluvremena.

U 49. minutu viđena je prva izmena u ekipi Dinama kada je Okamijan zamenio Marka Đurišića.

Posle primljenog drugog gola trener gostiju Milorad Kosanović izveo je iz igre Vukadinovića i Petrovića koje su zamenili Anes Rušević i Filip Jović. Pred kraj je i Igor Ivanović zamenio Zukanovića.

Dinamo je u jesenjem delu sezone poražen od Napretka u Kruševcu sa 3:0, u meču koji je imao i svoje "treće poluvreme", zbog čega u vranjskom klubu tvrde da imaju motiv više da "sruše" Napredak.

Dinamo je sada sa 17 osvojenih bodova i dalje poslednji šesnaesti na tabeli Super lige, ali se izjednačio po broju bodova sa Zemunom (koji ima utakmicu manje; u nedelju gostuje OFK Bački).

OFK Bačka na 14. mestu ima 18 bodova, a Rad na trinaestom 20 (u petak remizirao sa Mačvom 0:0)

Dinamo je u poslednja četiri meča osvojio deset od mogućih dvanaest bodova u Super ligi.

U narednom 25. kolu Vranjanci će gostovati Mačvi u Šapcu.