Žokice iznenadile favorita u Beogradu: Roda - Vranje 1:3

Odbojkašice ŽOK Vranje bile su upešne na gostovanju Rodi u Beogradu i pobedile sa 1:3 u setovima, u meču 12. kola Prve lige Srbije.

Na taj način su se u punoj meri revanširale Beograđankama za poraz u 1. prvenstvenom kolu u Vranju, kada su gošće slavile istim rezultatom.

Vranjanke su odigrale veoma zrelo, ne dozvoloviši favorizovanoj trećeplasiranoj Rodi da upiše "sigurne bodove".

Dobile su vranjske odbojkašice prvi set (19:25), da bi se Roda revanširala istom merom u drugom (25:19), ali su potom popularne "žokice" sigurnom igrom dobile naredna dva seta (19:25, 22:25) i osvojile nove bodove.

Vranjanke u dosadašnjem toku prvenstva imaju po šest pobeda i poraza.

Da nije bilo kiksa u prošlom kolu u Vranju protiv Takovo Zvezda Heliosa, Vranjanke bi bolje "stajale" na tabeli.

Trenutno zauzimaju osmu poziciju sa 19 bodova.

U sledećem kolui ŽOK Vranje dočekaće pretposlednju ekipu Valjeva koja ima samo šest bodova.