Vranje - Iz Zbora građana Surdulice najoštrije su osudili "nezapamćen i neprimeren pritisak vladajuće koalicije SNS – SPS na zaposlene u javnim preduzećima, ustanovama i lokalnoj samoupravi", kao i, kako se navodi u saopštenju, "otvoreno političko podmićivanje građana Surdulice pred najavljeni miting SNS-a u Beogradu 27. juna".
"Zahtevamo hitno zaustavljanje sledećih zloupotreba:
- ucenjivanje radnika - prestanite sa pretnjama otkazima i premeštajima zaposlenih na određeno i neodređeno vreme koji odbiju odlazak na stranački skup.
- kupovinu prisustva - osuđujemo nuđenje novca i drugih povlastica siromašnim građanima kako bi služili kao politički dekor u Beogradu.
- pražnjenje lokalnih institucija - javne službe u Surdulici moraju raditi za građane, a ne da se zaključavaju zbog partijskih potreba režima
- trošenje narodnih para - građani Surdulice ne smeju da plaćaju autobuse i dnevnice za stranačke radnike iz lokalnog budžeta.
Podsećamo sve rukovodioce i političke moćnike da su prinuda, pretnja i zloupotreba službenog položaja krivična dela", piše u saopštenju.
U tekstu se dodaje da će Zbor građana Surdulice pažljivo pratiti situaciju, beležiti sva imena nalogodavaca i pružiti punu pravnu i solidarnu podršku svakom radniku koji se odupre ovom pritisku.
"Pružićemo odlučan i organizovani otpor i zaštititi svakog komšiju koji kaže NE ovom režimskom ludilu.
Surdulica pripada njenim građanima, a ne ucenjivačima", navodi se na kraju saopštenja.
