Zona Jug: Pčinja trijumfom u Medoševcu sačuvala lidersku poziciju

Fudbaleri trgoviške Pčinje startovali su pobedom u nastavku šampionata fudbalske Zone Jug protiv Mladosti u Medoševcu (0:2) i tako zadržali lidersku poziciju na tabeli posle šesnaest odigranih kola.

Pčinja je pobedila posle sigurne igre, iako je imala negativan psihološki momenat jer je u prvom delu sezone poražena od istog protivnika na svom terenu (1:2).

Iako je i drugoplasirana Vlasina trijumfovala nad Moravom u Vladičinom Hanu (0:2), Pčinjani su sa 35 bodova zadržali dva boda prednosti ispred Vlasotinčana.

Pobedila je i trećeplasirana Pusta reka iz Bojnika i to na gostovanju Slogi u Leskovcu (0:1).

Oni za Pčinjom zaostaju tri boda.

Treći tim iz Pčinjskog okruga, Vranjska Banja, pobedila je kao domaćin ekipu Balkanskog iz Dimitrovgrada sa 2:1.

Banjčani su šesti sa 25 bodova, koliko ima i Mladost iz Medoševca, dok je hanska Morava na devetom mestu sa 22 boda.

Mladost iz Bosilegrada, poslednjeplasirana ekipa Zone Jug, doživela je težak poraz u Pirotu od Tanaska Rajića (4:1).

U nastavku je izjava Marka Popovića, trenera Tanaska Rajića, preuzeta sa youtube kanala pirotskog medija Plus Online.

U sledećem 17. kolu Zone Jug bosilegradska Mladost dočekaće ekipu Budućnosti iz Orašja, a Vranjska Banja imati teško gostovanje u Brzom Brodu protiv domaćeg OFK-a.

Morava ima male šanse protiv Puste reke u Bojniku, dok bi Pčinja kao domaćin trebalo da ima najlakši posao sa leskovačkom Slogom.