Vranjanke na korak od velikog iznenađenja: RSU Feniks - Vlasotince 17:18

Rukometašice RSU Feniks Vranje umalo nisu napravile iznenađenje u susretu sa Vlasotincem, ekipom iz vrha tabele Prve lige Istok (Grupa A), ali su na kraju posle velike borbe ipak poražene na domaćem parketu rezultatom 17:18 (8:11).

U prvom poluvremenu igralo se egal sve do pet minuta pre kraja kada su drugoplasirane Vlasotinčanke uspele da odu na tri gola prednosti.

No, mlade rukometašice vranjskog Feniksa odigrale su u drugom poluvremenu vrlo hrabro i u 48. minutu stigle do izjednačenja (14:14).

Gošće su tada pojačale ritam igre i otišle na tri gola prednosti, ali su vranjske rukometašice bile uporne i u 59. minutu stigle na 17:18.

Nažalost, u poslednjih minut i po nije bilo snage, ni sreće da se stigne do izjednačenja.

U ekipu Feniksa golovima se izdvojila Sonja Stanković koja je devet puta pogađala mrežu gola Vlasotinčanki.

Četiri je postigla kapiten Mina Mitrović, dva Stefana Mitrović, a po jedan Doroteja Spasić i Kristina Nikolić.

Kod gošći iz Vlasotinca najefikasnije su bile Teodora Manojlović i Anđela Cvetković sa po 5 golova.

Golmani su briljirali, o čemu svedoči podatak o po 4 promašena sedmerca u oba tima.

Vranjskim tim je čak pet puta pogađao okvir gola, tako da je nedostajalo i malo sreće.

Siniša Mitrović, predsednik vranjskog kluba, rekao je posle ove utakmice za Vranje News da je ekipa Feniksa "pokazala da ima neverovatan potencijal".

"Ne postoji način da se opiše meč protiv jedne od najboljih ekipa lige.

Vlasotinčanke su došle do bodova samo zahvaljujući iskustvu koje imaju, pomalo i sreći.

Naš tim nije uspeo da osvoji bodove, ali je pokazao da polako izrasta u veliki tim, bez sumnje.

Sam rezultat kazuje da je ovo bila prava rovovska bitka za svaki korak, ne samo za loptu.

Naš čuvar mreže Miljana Stamenković bila je fenomenalna.

Čestitke devojkama, jer naš tim sa prosekom godina sedamnaest i po tek treba da u svoju igru utka kvalitet, koji će zajedno sa srcem ratnika, sigurno igrati veliku ulogu.

Ovakvo sjajno izdanje, a ipak poraz, vratiće nam se bodovno na nekom drugom meču, sasvim sigurno", naveo je Mitrović u izjavi za naš portal.

RSU Feniks je trenutno šesti na tabeli sa osvojenih 7 bodova u deset kola.

Mlade vranjske rukometašice u narednom 12. kolu biće slobodne, a potom će u 13. gostovati Žitorađi, koja na dnu tabele nema nijedan bod.