Vranjanke Dunja Cvetanović i Sofija Stojanović šampionke Balkana u šahu

Mlade šahovske nade Vranja Dunja Cvetanović i Sofija Stojanović osvojile su zlatne medalje na Otvorenom balkanskom kupu u šahu koji je održan u Prokuplju.

Dunja Cvetanović, učenica IV razreda OŠ Vuk Karadžić u Vranju, bila je najbolja u kategoriji do 11 godina i osvajanjem zlatne medalje postala dvostruki balkanski šampion, odbranivši titulu.

Sofija Stojanović, učenica VIII razreda OŠ Vuk Karadžić, trijumfovala je u kategoriji do 14 godina.

Kako je ranije izvestio Vranje News Iva Mladenović, učenica OŠ Branko Radičević u Vranju, osvojila je bronzanu medalju na istom takmičenju u uzrastu do 11 godina.

Na Balkanskom kupu učestvovala je i Aleksija Cvetanović i osvojila deveto mesto u kategoriji devojčica do 14 godina od ukupno 23 takmičarke.

"Sve devojčice dugo se bave šahom i nižu velike uspehe svih ovih godina.

Dokazale su da prave vrednosti i talenat vrede i traju", poručuju za Vranje News iz Šah kluba Vranje.

Na Balkanskom kupu u Prokuplju učestvovalo je oko 150 dece iz Srbije, Severne Makedonije, BIH, Bugarske i drugih zemalja Balkana.