Vranjanci u Super ligi: Dinamo - Novi Pazar 1:1 (1:1), FOTO

Fudbaleri vranjskog Dinama iskoristili su meč loptu za plasman u Super ligu Srbije i remijem protiv Novog Pazara (1:1), u pretposlednjem kolu Prve lige Srbije na stadionu Jumka u Vranju, plasirali se u najelitnije srpsko takmičenje u fudbalu.

Gosti su poveli u 13. minutu golom Irfana Vusljanina, a izjednačio je Lazar Ranđelović, pogotkom u 28. minutu susreta i, ispostavilo se, postavio konačan rezultat susreta.

Dinamo je spremao feštu, obezbedio trubače, a na kraju je i slavio.

Ispostavilo se da je Metalac protiv fenjeraša Jagodine slavio Pirovu pobedu.

Tim iz Gornjeg Milanovca sada ima tri boda manje, ali ne i šanse da pretekne Dinamo, zbog lošijeg međusobnog skora.

Proleter je na Slanoj Bari slavio protiv Teleoptika, pa je kolo pre kraja obezbedio prvo mesto.

Iz Prve lige je, pored Temnića, ČSK-a i Jagodine i definitivno ispao pirotski Radnički.

Direktan plasman u Super ligu Srbije u fudbalu obezbeđuju dve prvoplasirane ekipe na tabeli Prve lige Srbije.