Težak poraz rukometaša u Šapcu: Metaloplastika - Vranje 38:19

Rukometaši Vranja 1957 doživeli su težak poraz od šabačke Metaloplastike rezultatom 38:19 (19:10), u prvoj utakmici 15. kola najelitnijeg rukometnog šampionata Srbije, kojom je označen nastavak Super rukometne lige nakon zimske pauze.

Pred oko 900 gledalaca u Šapcu, Vranjanci od starta utakmice nisu bili u stanju da se ozbiljnije suprotstave timu koji je jedan od kandidata za osvajanje lige.

Šapčani su poveli sa 3:0, pa uglavnom do pred kraj poluvremena održavali prednost od 5-6 golova razlike, da bi ekipa Vranja u poslednjem minutu prvog dela igre primila čak tri gola i omogućila domaćinu da na odmor ode sa devet golova viška.

U nastavku su Šapčani brzo stigli do petnaestak golova prednosti i taj trend održavali do kraja susreta, da bi u finišu čak i pojačali i stigli do devetnaest golova razlike.

Najefikasniji u redovima Metaloplastike bili su Vranjanac Mateja Dodić i Uroš Simić sa po šest golova, a kuriozitet je da su se svi domaći rukometaši upisali u strelce.

Nešto bolji od ostalih kod RK Vranja 1957 bio je Marko Vasić sa šest postignutih golova.

Po tri su dali Mihajlo Stanojković i Aleksa Maksić.

Protiv jedne od najjačih ekipa lige nije se moglo videti koliko će promena trenera i dolazak Đorđa Teodorovića značiti Vranjancima u nastavku lige i nastojanju da sačuvaju superligaški status.

Novosadska Vojvodina i Metaloplastika sada na vrhu tabele imaju po 28 bodova.

Vranje je na jedanaestom mestu pretposlednje na tabeli sa 6 bodova.

Toliko ima i desetoplasirani Obilić, Ub na devetom mestu već ima 9 bodova, a Jugović 10 kao trenutna osma ekipa u ligi.

Iza Vranjanaca je jedino zrenjaninski Proleter na poslednjem dvanaestom mestu sa 2 boda.

Upravo protiv ovog tima Vranjanci će u narednom kolu, kada će biti domaćini u Sportskoj hali u Vranju, imati priliku da poprave bodovni saldo i krenu ka zoni spasa.

Iz lige će na kraju ispasti dve najslabije plasirane ekipe.