U panici da neće pokriti zadatu kvotu od 3.000 ljudi iz Vranja i Pčinjskog okruga, koliko Vučić očekuje za svoj subotnji skup u Beogradu (koji i sam danima panično reklamira u strahu od debakla), iz vranjskog odbora naprednjaka posegli su za spasonosnim rešenjem - angažovanjem uvoznih mitingaša iz Kumanova, objavio je Marko Stevanović, odbornik Srbija centra (SRCE), u gradskom parlamentu.
Podsećanja radi u tom makedonskom gradu nedavno je održan i skup podrške Vučiću kao kontraskup studentskom okupljanju na beogradskom trgu Slavija.
"SNS u Vranju u panici, kvota od 3.000 ljudi nedostižna, glasi naslov Stevanovićeve objave na društvenim mrežama, u kojoj se navodi da se, "dok građani Vranja jedva sastavljaju kraj s krajem, jedan od svakodnevnih sastanaka povereništva lokalnog SNS-a ovih dana pretvorio u operaciju očajnika".
"Kvota od 3 000 ljudi!
Dobili su naredbu iz centrale da moraju da isporuče u subotu za Beograd.
Papir trpi sve, ali ljudi ne.
Spiskovi su im potpuno rasulo, isti ljudi se vrte na desetine mesta, jer prostor za pritiske i ucene sve je manji.
Kavim - Jedinstvo nema dovoljno autobusa za ovaj cirkus i zato opet gledamo već viđeni scenario, uvoze se ljudi iz Kumanova!
Pitanje je - ko sada plaća ove uvozne mitingaše?
Prošli put je račun ispostavljen Simpu, obećali su im da će centrala da plati i naravno, prevarili ih.
Za subotu su već naručili tri palete vode i spremaju po dva sendviča za svakog.
Dok se oni bore za svoje fotelje, Vranje ostaje bez resursa, a budžet se troši na autobuske ture za punjenje beogradskih trgova.
Dokle će građane da ponižavaju i maltetiraju i uludo troše novac ionako siromašnih građana", naveo je u svojoj objavi Stevanović.
