Rukometašima izmakla pobeda u Zrenjaninu: Proleter - Vranje 32:32

Rukometaši Vranja 1957 odigrali su nerešeno 32:32 (19:17), na gostovanju Proleteru u Zrenjaninu, u utakmici 5. prvenstvenog kola Super rukometne lige Srbije.

U prvom poluvremenu, do 12:12 igralo se gol za gol, Vranje je samo jednom vodilo (5:6 golom Maksića), a domaćin na dva gola prednosti otišao u 23. minutu (14:12) i održavao je do kraja prvog dela igre.

U nastavku je Proleter u dva navrata imao tri gola razlike, ali su se vranjski rukometaši konsolidovali, sustigli tu prednosti, i opet preko Maksića iz sedmerca drugi put poveli na ovom meču u 43. minutu (24:25).

Maksić se u tom periodu razgirao, pa su gosti otišli i na tri gola prednosti (26:29) u 51. minutu.

Imali su i u samom finišu (56. minut) dva gola prednosti kod 30:32, ali su tu stali, a Proleter sa dva pogotka u samom finišu uspeo da izvuče remi.

U redovima Vranja najefikasniji rukometaš bio je veoma raspoloženi Maksić sa čak 14 golova, 6 je pridodao Danilo Živković, 4 Zlatko Rakić, 3 Đorđe Čolović, 2 Sead Međedović, dok su po jednom mrežu domaćinja pogađali Ljubodrag Stevanović, Stefan Pavlović i Milan Matović.

Kod domaćina je odskočio Marko Vasić koji se, kao i Maksić kod Vranjanaca, 14 puta upisao u listu strelaca.

Posle pet odigranih kola, Vranje 1957 je osmo sa tri boda u Super rukometnoj ligi Srbije koja ima 12 timova.

Prvoplasirana Metaloplastika i drugoplasirana Vojvodina imaju maskimalnih 10 bodova iz pet kola.

Narednog vikenda Vranjanci će u Sportskoj hali u Vranju imati šansu za osvajanje novih bodova u duelu sa leskovačkom Dubočicom 54.

Leskovčani su uoči te utakmice peti na tabeli sa 6 bodova.

U ovom kolu su kao domaćini pobedili Jugovića sa 35:29.