Rukometašima bod protiv Kragujevčana: Vranje 1957 - Radnički 28:28

Rukometaši Vranja 1957 odigrali su nerešeno 28:28 (15:18) protiv kragujevačkog Radničkog, u utakmici 2. kolu plejauta Super rukometne lige koja je odigrana u vranjskoj Sportskoj hali.

Egal i igra gol za gol trajali su do 11. minuta kada je na semaforu pisalo 6:6.

Radnički potom čvršćom igrom prvi dolazi do dva gola prednosti (6:8, 14. minut), koju održava sve do 19. minuta kada su Vranjanci uspeli da poravnaju rezultat (11:11), a zatim i pređu u vođstvo koje je u 27. minutu iznosilo plus četiri (17:13).

Do kraja prvog dela igre, Radnički je uspeo da nadoknadi gol zaostatka, tako da je na poluvremenu bilo 18:15 za Vranjance.

Vranjanci su bolje startovali i u drugom delu igre, pa su u 33. minutu prvi put imaju i plus pet na svom kontu (20:15), a nedugo zatim i 21:16.

Gosti su tada zaigrali čvršće u fazi odbrane, raznovrsnije u napadu i počeli da sustižu prednost Vranja (23:23 u 45. minutu).

Usledio je period rezultatske klackalice, nakon koga je Radnički ponovo došao do dva gola viška (25:27, 55. minut), a minut kasnije i 26:28.

Dva neiskorištena napada Kragujevčana su omogućila domaćinu da u poslednji minut uđu sa minusom od jednog gola (27:28), a zatim i da posle dosuđenog sedmerca iskorisi priliku i izjednači za konačnih 28:28.

Najefikasniji u redovima Vranja bili su Nemanja Dimitrijević sa 9 i Marko Vasić sa 6 pogodaka, dok je kod Radničkog efikasniji od ostalih bio Miloš Barudžić sa 8 golova.

Vranjanci su u ovom momentu pretposlednji na tabeli plejaut faze sa 9 bodova.

Ub Vranjancima beži dva boda, a poslednji Proleter ima bod manje od Vranja.