Rukometaši ostali u Super ligi: Vranje 1957 - Goč Merkur 27:21

Rukometaši Vranja 1957 i naredne sezone igraće u Super rukometnoj ligi Srbije, pošto su u revanšu baraža za popunu najelitnijeg rukometnog takmičenja pobedili Goč Merkur iz Vrnjačke Banje sa 27:21 (14:12).

Vranjancima je, nakon poraza u prvoj utakmici (36:32) bila potrebna pobeda od pet golova razlike da bi zadržali superligaški status, u čemu su pred oko 1.200 vernih navijača u Sportskoj hali u Vranju i uspeli.

U Vranju je viđen izuzetno iscrljujući meć, kako u psihološkom, tako i u fizičkom smislu.

Gosti iz Vrnjačke Banje dosta su se dobro držali u prvom delu igre, čak na momente imali vođstvo, ali su Vranjanci u nastavku zaigrali odlučnije i prelomili meč u poslednjih desetak minuta.

Zlatko Rakić bio je najefikasniji u ekipi Vranja sa 7 golova.

Šest je postigao Marko Vasić, a 4 gola Nemanja Dimitrijević.

Kod gostiju su najraspoloženiji bili Andrija Alavanja i Đorđe Čolović a po 5 golova.

Za igrača utakmice proglašen je golman Vranjanaca Mladen Španjević.