Rukometaši očekivano poraženi od šampiona: Vranje 1957 - Vojvodina 20:41

Rukometaši Vranja 1957 pretrpeli su još jedan poraz u Super rukometnoj ligi Srbije - kolo pre kraja regularnog dela prvenstva savladala ih je Vojvodina, aktuelni prvak države, sa 20:41 (9:19).

Od starta je bilo jasno da pretposlednji tim na tabeli najelitnijeg rukometnog takmičenja u Srbiji nema šta da traži protiv lidera i aktuelnog prvaka.

Vojvođani su od prvog minuta samo uvećavali prednost i u 24. minutu došli do maksimalnih deset razlike, koje su zadržali do kraja prvog dela igre.

U nastavku utakmice ta prednost gostiju je konstantno rasla.

Najefikasniji u redovima Vranjanaca bio je krilo Marko Vasić sa 6 golova, dok je 4 postigao Mihajlo Stanojković.

Kod gostiju su se gotovo svi rukometaši upisali u strelce, a odskočio je Darko Milenković sa 7 golova.

Vojvodina trenutno vodi na tabeli Super rukometne lige Srbije sa 41 bodom, Metaloplastika ima 37, a Partizan 32.

Vranje je pretposlednje jedanaesto sa 8 bodova, a iza je Proleter sa 6.

Vranjancima Ub beži jedan bod pred poslednje kolo regularnog dela prvenstva i početak doigravanja.

Vranje će u 22. kolu biti gost šestoplasirane Crvene zvezde, a Ub ima šansu da dodatno pobegne Vranjancima, jer će biti domaćin Proleteru, najslabijoj ekipi lige.

Dve ekipe sa najmanjim brojem bodova ispašće na kraju prvenstva u niži rang takmičenja.