Rukometaši ni blizu iznenađenju: Obilić - Vranje 29:27

Rukometaši Vranja 1957 doživeli su poraz od Obilića u Beogradu rezultatom 29:27 (21:14), u 3. kolu play out faze Super rukometne lige.

Domaćin je vodio sve vreme i njegova pobeda se nije dovodila u pitanje.

Već u 5. minutu bilo je 3:0, razlika je nastavila da raste, a na dva gola razlike (posle 4:2 u 6. minutu) Vranjanci su prišli tek u finišu utakmice (27:25, 58. minut).

Duško Čelica je imao najbolji golgeterski učinak kod Vranjanaca sa 8 golova, dva manje je postigao Aleksandar Praštalo, a 5 puta se u listu strelaca upisao Marko Vasić.

Efikasniji od ostalih kod Obilića bili su Nenad Mandić sa 12 i Ilija Sladić sa 6 golova.

Do ovog kola poslednjeplasirani Proleter iz Zrenjanina se osvajanjem boda na gostovanju Crvenoj zvezdi (29:29) izjednačio sa Vranjancima i sada na deobi poslednjeg mesta dva tima imaju po 9 bodova.

Najbliži im je Ub sa 11, dok Jugović iz Kaća, naredni protivnik Vranjanaca u vranjskoj Sportskoj hali, ima 15 bodova.

U 4. kolu play out-a derbi začelja igraće se u Zrenjaninu gde će domaći Proleter dočekati ekipu Uba.