Rukometaši četiri gola u minusu pred revanš baraža: Goč Merkur - Vranje 36:32

Rukometaši Vranja 1957 izgubili su prvi meč baraža od Goč Merkura u Vranjačkoj Banji sa 36:32 (18:17), u dvomeču koji odlučuje o popuni Super rukometne lige za narednu sezonu, odnosno o tome da li će Vranjanci sačuvati superligaški status.

U prvom poluvremenu, pa i prvih deset minuta drugog dela utakmice u Hali sportova u Vranjačkoj Banji, igralo se ravnopravno.

Domaćin je kod rezultata 22:22 (40. minut) postigao pet uzastopnih golova, a Vranjanci nijedan.

Vranjski tim je uspeo da uzvrati serijom golova i čak pređe u vođstvo desetak minuta kasnije (28:29).

Međutim, u poslednjih pet, šest minuta utakmice opet dolazi do neobjašnjivog pada u igri Vranjanaca, što je domaćin iskoristio da stvori osetnu prednost pred revanš u Vranju.

U ekipi Vranja najefikasniji je bio Marko Vasić sa 9 golova, 6 je dao Duško Čelica, a 5 Nemanja Milovanović.

Donedavni rukometaš Vranja Đorđe Čolović i Dušan Ilijin sa po 8 golova odskočili su u ekipi Goč Merkura.

Sudbina dvomeča i mogućeg opstanka Vranjanaca biće razrešena u revanšu u subotu 25. maja, kada će vranjski tim biti domaćin u Sportskoj hali u Vranju.

Svaka pobeda od pet ili više golova garantuje im opstanak u Super ligi, čak i pobeda od četiri razlike pod uslovom da Goč Merkur u Vranju postigne manje golova nego što su to učinili Vranjanci u Vrnjačkoj Banji.