Pobeda rukometaša u nastavku Super B lige: Kuršumlija - Vranje 20:25

Rukometaši Vranja 1957 nastavili su u pobedničkom ritmu nakon zimske pauze i u 12. kolu Super B lige Istok - Zapad trijumfovali na gostovanju u Kuršumliji protiv istoimenog domaćina rezultatom 20:25 (12:11).

Utakmica je gotovo poluvreme i po bila neizvesna.

Vrananjci su u prvom delu igre samo jednom vodili (1:2 u osmom minutu susreta).

Do kraja poluvremena igralo se gol za gol, ali uglavnom je Vranje jurilo rezultat, kao i delimično na startu drugog dela igre.

Vranjanci su do drugog vođstva na utakmici stigli tek u 36. minutu, a osetniju prednost od tri gola stekli u 46. (kada je na semaforu stajalo 17:20).

U 53. minutu ta prednost je otišla na šest razlike i rukometaši Vranja 1957 su potom mirno priveli meč kraju.

Za vranjski klub je nastupilo i nekoliko novajlija - pojačanja pristiglih u zimskom prelaznom roku.

Ipak je najefikasniji sa 7 golova bio Davor Tasković, najbolji strelac prvog dela prvenstva.

Po 4 pogotka postigli su novajlije Aleksandar Stojanović (bivši reprezentativac Srbije, pristigao iz beogradskog Partizana) i pivotmen Veselin Jelić (pridošlica iz Jagodine).

Tri gola dao je Stefan Jovanović, po 2 Nikola Stamenković i Veljko Anisijević, a po jedan Uroš Mitrović (srednji bek, pojačanje iz beogradskog Partizana), Dalibor Đorđijević i kapiten Stefan Pavlović.

Kod domaćih je efikasniji od ostalih bio Luka Jovanović a 5 golova.

Meč u Sportskoj hali u Kuršumliji posmatralo je oko 200 gledalaca.

Topličanin iz Prokuplja, jedini konkurent Vranjanaca za ulazak u najelitniji rang takmičenja (Super A ligu) mučio se u ovom kolu kao domaćin sa ekipom Vlasotinca, ali je ipak uspeo da pobedi sa 20:18.

Prokupčani su jedini tim koji je u prvom delu šampionata uspeo da pobedi Vranjance, i to u Vranju (bilo je 26:29).

Topličanin i dalje ima dva boda prednosti u odnosu na Vranjance.

U narednom kolu obe ekipe će gostovati - Topličanin osmoplasiranom Jastrepcu u Blacu, a Vranje četvrtoplasiranom Priboju.

Samo prvoplasirani tim na kraju prvenstva ući će u Super A ligu.