Pet medalja za vranjske džudiste u Nišu

Takmičari Džudo kluba Vranje osvojili su pet medalja na 18. Međunarodnom turniru Mladost Evrope 2024 u Nišu.

Najbolji rezultat kluba na ovom takmičenju ostvarila je Mila Cvetković, osvojivši drugo mesto u kategoriji mlađih devojčica do 36 kg.

Nikolija Stolić (kategorija +63kg), Uroš Marinković (kategorija starijih poletaraca +50kg), Petar Stošić (kategorija mlađih dečaka do 66kg) i Andrija Đorđević (kategorija starijih dečaka do 66kg) osvojili su bronzane medalje u svojim kategorijama.

Peto mesto pripalo je Relji Stefanoviću u kategoriji mlađih dečaci do 42kg, Ognjenu Stojkoviću u kategoriji mlađih dečaka do 60kg i Konstantinu Đorđeviću u kategoriji mlađih dečaka do 60kg.

Kao i Davidu Tasiću u kategoriji starijih dečaka do 42kg, Mihajlu Kostiću u kategoriji starijih dečaka do 50kg i Đorđu Stefanoviću u kategoriji starijih dečaka do 66kg.

Trener Dalibor Mladenović za Vranje News kaže da je klub učešćem na ovom turniru započeo takmičarsku sezonu.

"Osvojili smo 5 medalja, što predstavlja uspeh s obzirom na to da je ovo jedan od jačih turnira u sezoni.

Konkurencija je bila jaka", dodao je Mladenović.

Na turniru je učestvovalo 37 klubova, od kojih su 11 iz Bugarske, jedan iz Severne Makedonije i ostali iz Srbije.

Među njima i Džudo klub Partizan iz Beograda, Kinezis iz Niša i ostali vrlo uspešni srpski i inostrani klubovi.