Pet crvenih kartona i samo bod za Vranjance u Trgovištu: Pčinja - Dinamo 1:1

FK Dinamo Vranje nije uspeo da se vrati sa celim plenom sa gostovanja Pčinji u Trgovištu, pošto je u utakmici koju su pratile nemile scene i isključenje čak četvorice (po nekim verzijama i petorice) Dinamovaca uspeo da u utakmici 6. kola Srpske lige Istok osvoji samo bod - bilo je 1:1 (0:0).

Dinamo je u derbiju Pčinjskog okruga u sklopu Srpske lige Istok poveo u 50. minutu, dok je Pčinja izjednačila preko Marjana Petrovića posle dosuđenog penala u 75. minutu utakmice.

Teško je ustanoviti šta se sve dešavalo na terenu, ali je činjenica da ovoliko crvenih kartona davno nije viđeno na jednoj fudbalskoj utakmici.

Iz Dinama nagoveštavaju da su oštećeni.

"Danas smo protiv Pčinje dobili 5 crvenih kartona i nakon našeg prvog gola nepostojeći penal za Pčinju.

Rezultat 1:1.

Bez komentara", napisali su Dinamovci na nalozima kluba na društvenim mrežama.

Iz FK Pčinja pak trvde da je odigrana "teška i napeta utakmica, sa po nekoliko dobrih šansi na obe strane".

"Utakmicu su obeležili crveni kartoni, i to čak četiri za goste iz Vranja, po dva za trenere i dva za igrače.

Naš tim je primio gol u 50. minutu nakon nedosuđenog faula u napadu.

U poslednjih petnaest minuta Pčinja je napadala sa dva igrača više, ali gola nije bilo.

Čestitke našim fudbalerima na borbenosti i osvojenom bodu", napisali su iz FK Pčinja na Fejsbuku.

Posle četiri odigrana susreta 6. kola Dinamo je dvanaesti na tabeli sa dva osvojena boda (Vranjanci su osvojili osam od početka sezone ali su u prvenstvo zbog kazne ušli sa minus 6), dok je Pčinja odmah iza na trinaestom mestu takođe sa dva osvojena boda.

Pet susreta ovog kola igraju se u nedelju pa su moguće i promene na tabeli SLI.

U narednom kolu Dinamo će u Vranju dočekati lidera prvenstva, ekipu Budućnosti iz Popovca, dok će Pčinja imati teško gostovanje kod prošlogodišnjeg prvoligaša Jagodine (u ovom kolu remizirala sa Trajalom u Kruševcu), koja trenutno zauzima peto mesto na tabeli.