KMF se revanširao Bečejcima: Vranjanci u polufinalu Kupa Srbije

Futsaleri KMF Vranje izborili su plasman u polufinale Kupa Srbije pobedom protiv Bečeja od 5:1 (1:1), u utakmici koja je odigrana u Sportskoj hali u Vranju.

Ovim rezultatom Vranjanci su se "osvetili" Bečejcima za prošlonedeljni poraz u prvenstvu (5:0).

Ni ova utakmica nije bila laka za Vranjence, posebno u početnom stadijumu kada su gosti poveli sa 0:1 golom Stankovića u 12. minutu.

Vranjski tim se mučio ne bi li došao do izjednačenja, a to je za nogom pošlo iskusnom Nikoliću pred kraj poluvremena (19. minut).

Vranjance je pokrenuo autogol Vadaskog u 26. minutu.

Potom su pogađali Dodić u 29, pa Jovanović u 36. i ponovo Dodić u 38. minutu.

Iz KMF Vranje su nakon utakmice prokomntarisali da je prvo poluvreme "bilo očajno".

"Momci iz Bečeja su nametnuli svoj ritam i mnogo bolju igru krunisali vođstvom.

Naši momci bili su previše blagi, neubedljivi u nekim segmentima zbunjeni.

Imali smo sreće što gosti nisu iskoristili još neke šanse.

Gol Nikolića u poslednjim trenucima prvog dela igre kao da je trgao našu ekipu.

U drugom poluvremenu je sve bilo drugačije i naši igrači su prosto samleli protivnika 'paklenim' trčanjem i borbom do zadnjeg atoma snage", navode iz vranjskog tima.

Vranjance za vikend, pre žreba za polufinale Kupa, očekuje izuzetno teško gostovanje šestoplasiranom Novom Pazaru, koji ima 23 boda, uz utakmicu manje od vranjskog kluba koji na drugom mestu ima 28 bodova.

Novopazarci su u sredu uveče u Kupu deklasirali ekipu beogradskog Konjarnika sa 7:1.

Žreb za Kup

Žreb za polufinale Kupa Srbije biće održan početkom sledeće sedmice. Odlukom FSS-a domaćin finalne utakmice ovog takmičenja biće KMF Vranje koji će finalni turnir organizovati 21. aprila, uz podršku Gradske uprave Vranja.