Potop futsalera: Bečej - KMF Vranje 5:0

Ekipa petoplasiranog Bečeja 2003 deklasirala je KMF Vranje sa 5:0 (1:0), u utakmici 14. kola Prve futsal lige Srbije.

Posle pobede nad šampionom FON-om u gostima, Vranjanci su u seriji od dva vezana poraza - jednog potpuno neočekivanog od Winter sporta u Vranju (3:4) i ovog veoma bolnog u Bečeju, gde nisu uspeli da postignu ni gol, što u klubu ne pamte.

Imaju i treći poraz od starta drugog dela prvenstva, onaj iz 10. kola na gostovanju Ivanjici (2:1).

U prvom delu sezone KMF Vranje je na svom parketu savladao Bečej 2003 sa 7:4.

Ovog puta Bečejci su ih potpuno nadigrali golovima Novakovića u 4, 27. i 28. minutu, te Bodonjija u 24. i Mandića u 31. minutu.

"Potop naše ekipe u Bečeju.

Rezultat možda previsok u odnosu na viđeno na terenu, ali mora se reći da je pobeda domaćina zaslužena.

Čestitamo im i zahvaljujemo im se na fer i korektnoj borbi.

Imali su naši igrači nekoliko zaista dobrih i izglednih šansi, nažalost nisu uspeli da ublaže poraz.

Ispostavilo se da bez Predraga Pepe Nikolića i Miloša Bude Trajkovića nismo mogli ništa ozbiljnije da uradimo.

Dodajmo i to da su jos neki igrači bili povređeni u protekloj nedelji i da nisu 100 odsto fit.

Evidentno je da nam u rosteru nedostaje jedan do dva igrača kako bismo pokrili kadrovski ove izostanke.

Ali, šta je tu je, moramo da se borimo do kraja", navode iz KMF Vranje posle ovog poraza.

Vranjanci su i dalje drugi na tabeli Prve futsal lige sa 28 bodova, a prvoplasirana Loznica Grad 2018 ima tri boda više (i utakmicu manje).

U narednom prvenstvenom kolu Vranjance očekuje izuzetno teško gostovanje šestoplasiranom Novom Pazaru, koji ima 23 boda, ali još uvek nije odograo svoj meč aktuelnog 14. kola.

Novopazarci su u seriji od tri poobede - najpre su u 11. kolu savladali Ivanjicu sa 5:1, potom odneli bodove sa gostovanja ekipi Zemun Samo pravo (1:3), da bi u prošlom kolu kao domaćini pobedili šampiona FON-a sa 5:3.

Pre odlaska u Novi Pazar Vranjanci će imati priliku da poprave utisak iz meča u Bečeju jer će se u sredu, u Sportskoj hali u Vranju sastati sa istim protivnikom u utakmici četvrtfinala Kupa Srbije.