Karatistima vranjskog Feniksa 24 medalje proteklog vikenda

Petnaest medalja osvojili su članovi Karate kluba Feniks u Vranju na turniru Fukakoshi Open, koji je održan proteklog vikenda u Skoplju.

Pripala im je 1 zlatna, 3 srebrne i 11 bronzanih medalja.

Uspeh je utoliko značajniji ako se zna da je na turniru učestvovalo 550 takmičara (sa više od 720 nastupa) iz 45 klubova iz Severne Makedonije, Grčke, Albanije, Bugarske i Srbije.

Takmičari ovog kluba za vikend su se takmičili i na Međunarodnom turniru u karateu i borilačkim veštinama koji je održan u Kraljevu i osvojili 9 medalja.

"Naših 9 takmičara su osvojili 9 medalja, 6 zlatnih i 3 srebrne.

Izuzetno smo zadovoljni ovim učinkom.

Radujemo se predstojećem prvenstvu regiona SKFUR, koje će se održati u Sportskoj hali u Vranju 17. marta, pa pozivamo sve Vranjance da nam pruže podršku", kaže za Vranje News trener Slavica Nikolić.

Na turniru u Kraljevu (21. Kraljevački pobednik) učestvovalo je 490 takmičara iz 45 klubova (u više od 720 nastupa).

Nova sezona takmičenja je na startu i u vranjskom klubu tek očekuju značajne rezultate.