Dinamo poveo, pa poražen od Radničkog u Nišu

U prvenstvenoj pauzi vranjski superligaš Dinamo izgubio je sa 2:1 (0:1) od niškog Radničkog, uoči nastavka šampionata i meča sa Vojvodinom koji ih očekuje u 28. kolu Super lige.

Oba gola za Nišlije na "Čairu" postigao je Nikola Čumić, a prethodno je Dinamo u 21. minutu poveo preko Marka Đurišića iz slobodnog udarca.

Miloš Ožegović sa pola terena pogodio prečku gola Radničkog.

Posle snažne inicijative u drugom delu igre napadač domaćina Čumić je za nepuna tri minuta rešio pitanje pobednika.

Dinamo bi narednu utakmicu, ukoliko sve bude po planu, trebalo da odigra na svom stadionu u Vranju u subotu 30. marta kada će dočekati Vojvodinu u sklopu 28. kola Super lige.

To bi bila prva utakmica u istoriji koju bi vranjski fudbalski klub odigrao u Super ligi u svom gradu.

U ovoj sezoni Dinamo je samo jednombio domaćin na ovom terenu u zvaničnoj utakmici i to 17. oktobra 2018. kada je u Kupu Srbije poražen od Crvene zvezde sa 0:2.

Vranjanci su pretposlednji na tabeli Super lige sa 19 bodova.

Iza je samo Zemun sa 18, dok Rad Dinamu beži dva boda.