Bod rukometaša nakon dva poraza: Vranje 1957 - Radnički 30:30

Posle dva uzastopna poraza, u gostima od lidera Vojvodine i na svom terenu od beogradske Crvene zvezde, rukometaši Vranja 1957 uspeli su da osvoje bod remiziravši 30:30 (14:13) sa Radničkim iz Kragujevca, u utakmici 12. kola Super rukometne lige koja je odigrana u vranjskoj Sportskoj hali.

Kragujevčani su uoči gostovanja u Vranju najavljivali prekid serije nešto lošijih rezultata (porazi od Dubočice i Jugovića u prethodna dva kola).

Meč je počeo ravnopravno, ali su Vranjanci ubrzo agilnijom igrom do desetog minuta susreta došli do opipljivih 5:2, a u šesnaestom minutu i do plus pet (9:4).

Međutim, usledio je period nešto bolje igre gostiju koji su na četiri minuta pre odlaska na odmor došli u egal - 11:11.

Vranjanci su uspeli da do kraja poluvremena obezbede svega gol viška - 14:13.

Vodio je vranjski tim i u drugom delu igre, i to u par navarata sa četiri gola (20:16 i 21:17), ali Kragujevčani stižu uskoro do izjednačenja (23:23), a u 47. minutu i prelaze u vođstvo (23:24).

Imali su gosti u tom periodu i dva gola u suficitu, ali su rukometaši Vranja uspeli da ih sustignu, pred sam kraj i da povedu sa 30:29, ali je Radnički do boda stigao golom Stanisavljevića iz sedmerca za konačnih 30:30.

Najraspoloženiji za igru kod ekipe Vranja 1957 bio je Marko Vasić sa 8 golova.

Zlatko Rakić i Miloš Čekić pridodali su po 6, a Dušan Medić se 4 puta upisao u listu strelaca.

Kod gostiju je najefikasniji bio Boško Stanisavljević sa 10 golova.