Vranje - Iz Puteva Srbije saopšteno je da su kolovozi vlažni i da na mnogim deonicama ima do pet centimetara snega, pa se vozačima preporučuje da budu oprezni.
Zbog najavljenih niskih temperatura u jutarnjim i večernjim satima postoji mogućnost pojave mestimične poledice, pogotovo na deonicama duž rečnih tokova, kotlina, klisura.
Na deonicama petlja Feketić - petlja Sirig, kolovoz je vlažan, snega ima do pet centimetara kao i deonici petlja Kovilj - petlja Beška i petlja Sirig - petlja Kovilj.
Tako je i na deonici Uzići - Užice,Užice - Čajetina - Nova Varoš - Bistrica, kao i na još tridesetak saobračajnica u raznim delovima Srbije.
Navodi se da na putevima prvog prioriteta održavanja snega ima mestimično u raskvašenom stanju do pet centimetara na teritoriji Bačke, Beograda i Ivanjice.
Tako je i na područjima Kolubare, Kragujevca, Mačve, Novog Pazara, Novog Sada i Pančeva.
To se, kako su naveli u izveštaju odnosi i na puteve na teritoriji Požarevca, Subotice, Užica, Valjeva, Zrenjanina.
Na putevima drugog prioriteta održavanja kolovozi su vlažni u nižim predelima, snega ima mestimično u raskvašenom stanju do pet centimetara na teritoriji Bačke i Beograda.
Snega ima i na teritoriji Čačka, Ivanjice, Kolubare, Kragujevca, Kruševca, Mačve, Novog Pazara, Novog Sada, Pančeva, Požarevca, Užica, Valjeva, Zaječara, Zrenjanina.
Na putevima trećeg prioriteta održavanja kolovozi su vlažni u nižim predelima, snega ima mestimično u raskvašenom stanju do pet centimeta na teritoriji Bačke i Čačka.
Tako je i na teritoriji Ivanjice, Kolubare, Kragujevca, Kruševca, Mačve, Novog Pazara, Pančeva, Požarevca, Rume, Užica, Vranja, Zaječara, Zrenjanina.
Neprohodan je putni pravac trećeg prioriteta održavanja Banja Koviljača - Gučevo - Zajača, naveli su Putevi Srbije.
