Antić užasnut, Milanoviću teže nego kad je sam lomio nogu VIDEO

Senku na utakmicu trećeg kola plej aut faze Super lige Radnik - Dinamo bacio je pogibeljni start fudbalera vranjske ekipe Sejdu Bokar Seka koji je slomio nogu fudbaleru surduličkog tima Lazaru Kojiću.

Trener Dinama Dragan Antić nije mogao da shvati, govoreći pred novinarima posle utakmice (završena rezultatom 1:1), da je njegov fudbaler "tako brutalno startovao".

- Žao mi je što je mali povređen.

Kaznio bih ga maksimalnom kaznom, iako je moj igrač.

Svi kažu da nije namerno, da je proklizao preko lopte, ali ne možete da idete na dvadeset metara od gola protivnika na taj način.

To mi nije pojmljivo, ne opravdavam to i tražim da ga najstrože kazne, koliko mogu.

Nepojmljivo je polomiti nogu bilo kome, a kamoli mladom igraču koji ima izvanrednu perspektivu.

Izvinjavam se upravi Radnika u ime kluba i svoje lično ime - kazao je Antić pred novinarima posle meča.

On je, osvrćući se na tok utakmice, kazao da je posle prvih 45 minuta moglo da bude 3:0 za Radnik.

- Na kraju, kad se sve sumira, možda je nerešen rezultat najpravedniji, jer smo u drugom poluvremenu mi imali šanse i za pobedu, pogodili stativu - kazao je strateg Dinama.

Šef stručnog štaba Radnika Milan Milanović rekao je da je on sam dva puta u karijeri lomio nogu, nos, teško povređivao lakat, ligamente i tetive, ali da mu "nikad nije bilo teže nego u četvrtak" kada je povređen njegov igrač Kojić.

- To mi je prvi utisak sa ove utakmice i želim mu da se što pre oporavi - kazao je vidno potreseni Milanović.

Osvrćući se na igru on je kazao da je Radnik dominirao u prvom delu susreta.

- Onda smo početkom drugog poluvremena primili onaj kiks gol, ne zam ni sam kako, pa je usledio potpuno bespotrebni crveni karton i na kraju smo imali sreće jer smo mogli da primimo i drugi gol.

Nešto smo pokušavali, ali nedovoljno da bismo pobedili.

Očekivao sam možda zatvoreniji Dinamo, ali igrali su prilično napadački i mislim da je, izuzimajući onaj strašan događaj, utakmica bila zanimljiva - kazao je Milanović.

Kojić prevezen za Beograd

Trener Radnika Milanović kazao je posle utakmice da je Kojić sa prelomima tibije i fibule odveze na Ortopedsku kliniku u Beogradu.

- Obe potkolenične kosti su mu slomljene.

Verovatno ćemo naknadno imati više informacija o težini povrede - kazao je Milanović.

Kojić je u februaru, u poslednjim danima prelaznog roka, potpisao za surdulički Radnik i pojačao konkurenciju u veznom redu.

U Radnik je došao na pozajmicu iz holandske Fortune Sitard.

Karijeru je započeo u beogradskom Brodarcu, a superligaško iskustvo ima iz nastupa za OFK Bačku iz Bačke Palanke.