Zona Jug: Poraz Nebeskih anđela od lidera, pobeda Alakinčana

Nebeski anđeli iz Vranja poraženi su sa 3:1 (1:0), na gostovanju Žitorađi, lideru na tabeli fudbalske Zone Jug, u utakmici 23. prvenstvenog kola.

Domaćin je poveo u 37. minutu golom Jovana Lučića i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Isti igrač je udvostručio prednost Žitorađana u 52. minutu, da bi Aleksa Pešić u 70. osigurao pobedu domaćina.

Anđeli su do kraja samo uspeli da ublaže prednost domaćih evrogolom kapitena Nenada Jovanovića u 86. minutu utakmice.

Branimir Stošić, trener Nebeskih anđela, rekao je posle utakmice za Vranje News da su velike greške odbrane njegovog tima doprinele tome da vodeći tim na tabeli dođe do prednosti od dva gola.

"Da utisak ne bude potpuno gorak, doprineo je evrogol našeg kapitena pred sam kraj utakmice.

Sledi nam polufinale Kupa Pčinjskog okruga, pa dve utakmice na domaćem terenu.

Očekujemo dobru igru i rezultate", kazao je Stošić za naš portal.

Preševska Lugina odigrala je na svom terenu 1:1 sa ekipom Gracko iz Starog Gracka, OFK Alakince je kao domaćin sa 2:0 iznenadilo drugoplasiranu Slogu, dok je Morava u Vladičinom Hanu odigrala 0:0 sa lebanskim Radanom.

Žitorađa sada na čelu tabele ima 56 bodova, druga je leskovačka Sloga sa 44, dok hanska Morava na trećem mestu ima 43.

Nebeski anđeli su četvrti sa 41 bodom.

Na začelju Gracko ima 20 bodova, OFK Alakince 18, Trnovac 13, a Lugina 11 bodova.

U narednom kolu hanska Morava gostovaće Svetlosti u Badnjevcu, OFK Alakince Radanu u Lebanu, Lugina Slogi u Leskovcu, dok će Nebeski anđeli dočekati Jablanicu iz Medveđe.