Desetkovani Vranjanci nemoćni u Šapcu: Mačva - Dinamo 2:0 (VIDEO)

Vranjski Dinamo izgubio je prvu utakmicu plej-aut faze protiv Mačve u Šapcu sa 2:0.

Domaćini su poveli u 12. minutu golom Nenada Gavrića, a konačan rezultat postavio je Đorđe Šušnjar u 82. minutu susreta.

Dinamo je u ovoj sezoni već odigrao dva meča sa Šapčanima.

U prvom u Surdulici Vranjanci su slavili sa 1:0, dok je u ovom, prolećnom delu u Šapcu nedavno odigrana utakmica bez golova.

Dinamo će u okviru plej-aut faze posle gostovanja Mačvi u 31. kolu dočekati Voždovac (21. april), pa potom gostovati Radniku (25. april). U 34. kolu uslediće duel Dinama sa Radom na Banjici (1. maj), potom će dočekati Zemun (5. maj) i Spartak (11. maj) u dve uzastopne utakmice na svom terenu, dok će u poslednjem 37. kolu plej-auta Dinamo gostovati OFK Bačkoj (19. maj).

Na tabeli plej-auta Dinamo je ponovo poslednji sa 10 bodova, koliko ima i Zemun (uz nešto bolju gol razliku) koji je osvoji bod u utakmici protiv Voždovca (2:2) iako je gubio sa 2:0.

Sada Spartak ima 22 boda, Voždovac i Radnik po 20, a Mačva 19.

U donjem delu tabele plej aut faze ispred Zemuna i Dinama su Bačka po 14 i Rad sa 11.

Od ekipa koje se bore za opstanak u sledećem kolu 21. aprila Dinamo će dočekati Voždovac, Zemun će biti domaćin Spartaku, dok Rad dočekuje Radnika.