Zona Jug: Banjčani šesticom ispratili Gračanicu, drugi uzastopni remi Dinamo Juga

Posle jednog poraza i dva nerešena rezultata, Mineralac iz Vranjske Banje ostvario je protiv Gračanice prvu pobedu u ovogodišnjem šampionatu fudbalske Zone Jug od 6:0, u utakmici 4. prvenstvenog kola.

Od preostale tri ekipe iz Pčinjskog okruga u ovom rangu takmičenja, pobedu u ovom kolu ustvarila je još i hanska Morava, koja je kao domaćin sa 4:2 bila bolja od Plantaže iz Donjeg Stopanja.

Dinamo Jug je u Vranju kao domaćin ostvario još jedan nerešen rezultat.

Posle prošlonedeljnog remija sa Radanom iz Lebana, Vranjanci su sada remizirali sa Jedinstvom iz Gornjeg Stopanja - bilo je 1:1.

Za Dinamo Jug je strelac bio Savić u 6, a igrač gostiju Aleksić je u 75. minutu poravnao na konalnih 1:1.

Trener Dinamo Jug-a Goran Đorđević kaže za Vranje News da je njegov tim bio bolji u prvih tridesetak minuta.

"Postigli smo tada gol i imali još dve stopostotne šanse, u tom periodu smo morali da rešimo utakmicu.

Ostatak meča smo vrlo slabo odigrali i u tom periodu smo naivno i neoprezno primili gol.

Vrlo teška utakmica nas čeka, jer idemo odličnoj ekipi Puste Reke koja igra izuzetno dobro kod kuće.

U prilog ovome što kažem ide i to što ćemo nastupiti bez pet-šest igrača na ovoj utakmici zbog povreda, a i onako smo u deficitu sa igračkim kadrom", navodi Đorđević za naš portal.

Posle pobede prošlog vikenda, ponovo su razočarali vranjski Nebeski anđeli, koji su na gostovanju Svetlosti u Badnjevcu poraženi sa 3:0.

Trener vranjskih nebeskoplavih bio je vrlo nezadovoljan posle meča.

"Očajna igra koju odslikava i sam rezultat utakmice.

Neefikasnost i loša realizacija prilika dovode nas do toga da gubimo utakmice.

Mi igramo, stvaramo šanse, a protivnici nam daju golove", kaže Stošić za Vranje News.

Najbolje plasirani tim iz Pčinjskog okruga posle četiri kola je hanska Morava na devetom mestu sa 6 bodova.

Mineralac na dvanaestom i Dinamo Jug na trinaestom mestu imaju bod manje, dok su Nebeski anđeli šesnaesti sa 3 boda.

Naredne sedmice Dinamo Jug očekuje teško gostovanje Pustoj reci u Bojniku, dok će Nebeski anđeli imati lakši zadatak na svom terenu protiv Grackog.

Mineralac će gostovati Jablanici u Medveđi, a Morava Jedinstvu u Bošnjacu.

Predstojeće kolo je vanredno i odigraće se u sredu 6. septembra.