Vranjski Panteri slavili u Dimitrovgradu, prate lidera u stopu

KK Panteri Vranje pobedio je na gostovanju u Dimitrovgradu domaći istoimeni tim sa 73:80, u utakmici 7. kola Prve regionalne lige Istok - Grupa B.

U klubu kažu da je pobeda izvojevana "teže nego što se očekivalo", jer su domaćini, trenutno šestoplasirani u ligi od osam ekipa, pružili žilav otpor.

Prvu četvrtinu Vranjanci su izgubili (23:20), a na semaforu je na poluvremenu pisalo 36:36.

Samo poen prednosti imali su Panteri nakon treće četvrtine, a pobedu su uspeli da obezbede nešto boljom igrom u finišu i razlikom od šest poena u poslednjoj četvrtini (12:18).

Posle sedam kola tim iz Vranja je drugi na tabeli sa 13 bodova, bodom manje od Marinosa iz Niša.

Narednog vikenda sve osim pobede bilo bi iznenađenje na gostovanju koje će Vranjanci imati protiv KK Niša, poslednjeplasiranog tima lige.