Vranjanci upisali prve bodove: Dinamo - Trajal 3:1

Fudbaleri FK Dinamo Vranje osvojili su prve bodove u ovogodišnjem šampionatu Prve lige Srbije savladavši na domaćem terenu kruševački Trajal rezultatom 3:1 (1:1), u utakmici 4. prvenstvenog kola.

Činilo se da će se pesimistične prognoze iz stručnog štaba Dinama obistiniti kada su gosti vrlo rano, već u 4. minutu utakmice, došli u vođstvo.

Ipak, Dinamo je uspeo da do kraja poluvremena poravna na 1:1 preko Željka Dimitrova u 29. minutu utakmice.

Kapitan Mlađan Stevanović doveo je Vranjance u vođstvo u 53, da bi na 3:1 povisio Vladimir Radočaj u 77. i, ispostavilo se, postavio konačan rezultat utakmice.

Dinamo je posle ove pobede poziciju "fenjeraša" na tabeli prepustio kraljevačkoj Slogi koja je, posle nedeljnog poraza na domaćem terenu od OFK Žarkova (1:2), sa samo jednim bodom poslednja osamnaesta na tabeli.

Ispod Dinama na sedamnaestoj poziciji je i leskovačka Dubočica sa dva boda.

Dinamo će u narednom kolu gostovati Radničkom u Pirotu (u ovom kolu poražen od IMT-a u gostima sa 2:0) koji se nalazi na 14. mestu tabele sa bodom više od vranjskog kluba.