Vranjanci sačuvali nadu u opstanak: Dinamo - Zemun 1:0 VIDEO

Vranjski Dinamo pobedio je ekipu Zemuna sa 1:0 (1:0) u utakmici 5. kola plej aut faze Super lige na Stadionu Jumko u Vranju.

Jedini gol na utakmici postigao je Željko Dimitrov u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

U prvom delu igre Dinamo je sve vreme imao prividnu nadmoć, ali je Zemun imao jednu kolosalnu šansu pred kraj prvog dela, nakon čega ih je stigla kazna.

Prvi deo igre obeležile su i dve povrede igrača Dinama.

Najpre je teren morao da napusti Luka Ratković, a potom se u jednom duelu povredio i golman Nikola Perić koga je zamenio Lakić.

U drugom poluvremenu igralo se ravnopravno, bez mnogo šansi, a retke prilike igrači oba tima su propustili da pretvore u golove.

Utakmicu Dinamo - Zemun u Vranju korektno je sudio arbitar Novak Simović.

Vranjanci sada na tabeli imaju 17 bodova koliko i Zemun.

U zoni ispadanja je i OFK Bačka (poražena u nedelju od Rada na svom terenu 1:2) sa 18 bodova i između ova tri tima vodiće se borba za opstanak i ostanak u Super ligi do poslednjeg kola.

Dinamo će posle Zemuna opet biti domaćin Spartaku (danas kao domaćin sa Radnikom igrao 3:3).

Taj meč se igra 11. maja kada će i Zemun dočekati surduličkog Radnika, a OFK Bačka gostovati Voždovcu (koji je danas remizirao sa mačvom 1:1).

U poslednjem kolu plej aut faze Super lige Dinamo će gostovati OFK Bačkoj, a Zemun će gostovati Radu.