Vranjanci od ponora do trijumfa: Dinamo - Radnički Pirot 3:2 VIDEO

FK Dinamo Vranje konačno je uspeo da ostvari pobedu u Prvoj fudbalskoj ligi Srbije i to na domaćem terenu protiv Radničkog iz Pirota sa 3:2 (0:1).

Vranjanci su pre ovog meča poslednji put slavili još 22. novembra u 16. kolu u Vranju protiv Radničkog iz Sremske Mitrovice (1:0).

Utakmice sa Piroćancima imala je čudan tok; gosti su imali čak dva gola prednosti, ali je Dinamo najpre uspeo da se vrati u igru, a potom i slavi u ekstra vremenu.

Piroćanci su poveli već u 7. minutu golom Nemanje Miloševića i to je bio i rezultat sa kojim se otišlo na poluvreme.

Po povratku iz svlačionica Radnički je duplirao vođstvo preko Filipa Tolića u 53. minutu.

Gosti su preko Gajića imali šansu za 0:3 čime bi utakmica verovatno bila rešena, ali on, iako sam pred golom Dinama, nije uspeo da pogodi mrežu.

Šansa za preokret za Dinamo javila se u 59. minutu kada je pogodio Dejan Tumbas.

Vranjanci su napadali, ali su do izjednačenja stigli tek u 87. minutu golom Asteriosa Ikonomikosa iz slobodnog udarca.

Pobedu Dinamu doneo je Đorđe Lazović u sedmom minutu nadoknade vremena, bukvalno u poslednjim sekundama meča.

Dinamo je ovom pobedom popravio plasman na tabeli i popeo se za lestvicu više - sada su Vranjanci petnaesti na tabeli sa 22 boda.

Od desetog mesta koje donosi opstanak u ligi deli ih osam bodova.

Vranjanci će u narednom kolu gostovati šestoplasiranoj Budućnosti u Dobanovcima koja ima 34 boda.

Dobanovčani su u ovom kolu kao domaćini savladali kruševački Trajal sa 1:0 evrogolom Filipa Rajevca.