Vranjanci na putu bez povratka: Dinamo - Voždovac 1:2 (0:1)

Fudbaleri vranjskog Dinama izgubili su kao domaćini od Voždovca sa 1:2 (0:1), u utakmici 20. kola Super lige koja je odigrana na Gradskom stadionu u Surdulici.

Voždovac je poveo preko Alena Mašovića u 39. minutu utakmice, da bi isti igrač povisio na 0:2 u 74. minutu.

Počasni gol za Dinamo u 75. minutu delo je napadača Željka Dimitrova.

Dinamo je u 77. minutu ostao bez odbrambenog igrača Vladimir Ilića, koji je dobio drugi žuti i samim tim crveni karton.

Iako je u većem delu susreta Dinamo bio bolji ili u najmanju ruku ravnopravan tim, ali njegovi fudbaleri, kao i u većem delu sezone, nisu bili efikasni.

CRTICE

Već u 21. minutu Sićović je zbog povrede zamenio Okamijana u ekipi Dinama.

Odbrambeni igrač Dinama Vladimir Ilić požuteo je već u 14. minutu utakmice.

Na početku drugog dela igre, trener domaćih Jovanović uveo je u igru Luku Ratkovića umesto Sićovića, koji je u igru ušao takođe kao zamena u 21. minutu umesto Okamijana.

U 49. minutu požuteo je domaći igrač Davor Nedeljković.

Vezni igrač Ninoslav Karapandžić zamenio je defanzivca Dinama Nikolu Vukajlovića u 61. minutu utakmice.

Odbrambeni igrač vranjske ekipe Milan Stanković požuteo je u 80. minutu, kod gostiju Andrija Luković u 86, a u ekipi Dinama i Mlađan Stevanović u 88. minutu.

Trener gostiju obavio je još dve izmene u finišu utakmice - Luković je ustupio mesto Petroviću, a Milunović Božidaru Veličkoviću.

Zbog kartona trener Dinama Radmilo Jovanović nije mogao da računa na štopere Danijela Gašića i Filipa Pavišića.

Utakmicu je sudio Novak Simović.

Dinamo ne mrda sa dna i zacementiran je na poslednjem mestu na koti od 7 bodova (dve pobede, jedna nerešena utakmica i sedamnaest poraza u prvenstvu), dok je Voždovac trenutno jedanaesti sa 19 bodova.

Dinamo će u narednom kolu na teško gostovanje Zamunu koji, posle nedeljnog poraza (0:3) od lučanske Mladosti na domaćem terenu više nema pravo na grešku u borbi za opstanak u ligi.

Zemunci su pretposlednji na tabeli sa 15 bodova, koliko ima i beogradski Rad.

Na bod ispred njih je Spartak (ŽK), a dva boda prednosti u odnosu na Zemunce i građevinare ima OFK Bačka na dvanaestom mestu.