Vranjanci na pragu Super lige: Sinđelić - Dinamo 1:3 (0:1)

Vranjski Dinamo savladao je u Beogradu ekipu Sinđelića sa 1:3 (0:1), u utakmici 28. kola Prve lige Srbije u fudbalu.

Strelci za Vranjance bili su Suraka u 43. i 73, te Milovanović u 64, dok je poraz Sinđelića ublažio Rakić u 80. minutu.

Možda i najvažniju ovosezonsku prvenstvenu pobedu fudbaleri Dinama proslavili su sa brojnim navijačima.

Dinamo je posle ove pobede odmakao na osam bodova prednosti ispred trećeplasiranog Metalca iz Gornjeg Milanovca i potreban mu još najmanje bod, dok pobeda u jednom od preostala dva kola garantuje siguran plasman u Super ligu.

Metalac i Proleter igraju svoje utakmice ovog kola u nedelju.

U poslednja dva kola Dinamo dočekuje Novi Pazar, pa gostuje Radničkom 1923.

Do danas prvoplasirani Proleter biće u narednom kolu domaćin Teleoptiku, a onda u poslednjem gostuje Inđiji.

Metalac u sledećem kolu dočekuje fenjeraša Jagodinu, a potom ide na noge Sinđeliću.

Dva prvoplasirana tima plasiraće se direktno u Super ligu.

Sinđelić (Bg) – Dinamo (Vr) 1:3 (0:1)

Beograd – Stadion: Sinđelića. Gledalaca: 350. Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo). Pomoćnici: Marko Đuričić (Loznica) i Nikola Đorović (Kragujevac). Žuti kartoni: F. Pavišić, Obrenović (Sinđelić). Strelci: Rakić u 80. za Sinđelić, Suraka u 42. i 72, Milovanović u 63. minutu za Dinamo.

SINĐELIĆ: Vukašinović, Milošević, Strahinja Pavišić, Filip Pavišić, Đorđević, Stanković, Rakić, Nešić, Ruso, Obrenović, Mandić (od 80. Kričak).

DINAMO: Đurić (od 46. Božović), Stanković, Gašić, Stojković, Nedeljković (od 55. Milanović), Ranđelović (od 46. Antić), Stevanović, Milovanović, Vukajlović, Zucović, Suraka