Vranjanci i dalje usamljeni na čelu zone: Jastrebac - Dinamo Jug 0:6

Fudbaleri Dinamo Jug-a napunili su mrežu Jastrepca u Blacu i zabeležili trijumf od 0:6 (0:4), u utakmici 27. kola fudbalske Zone Jug.

Utakmica lidera na tabeli i trećeg najslabijeg tima lige bila je neizvesna u prvih pola sata, nalon čega je usledio blickrig Vranjanaca.

Najpre je Luka Anđelković načeo domaćine u 29. minutu, da bi Vasilije Spasić već u 33. minutu udvostručio prednost vranjskog tima.

Vladimir Nedeljković je odveo dinamovce na tri gola prednosti u 37. minutu, a za četiri gola viška na poluvremenu pobrinuo se Nikola Spasić u 44. minutu.

Vranjski tim je malo prikočio u drugom delu igre, ali su ipak pridodali još dva gola na svom kontu.

Strelac za 0:5 bio je Nikola Stošić u 59. minutu, a konačan rezultat postavio je Miloš Tasić u 70. minutu.

Pomoćni trener Dejan Anđušević rekao je posle utakmice za Vranje News da su Vranjanci odigrali još jednu dobru utakmicu na gostovanju.

"Stanje na tabeli govori sve o kvalitetu dveju ekipa iz ovog meča.

Domaći tim se držao u prvih pola sata, ali nakon toga nisu mogli da prate naš tempo.

U drugom poluvremenu smo odmorili naše iskusne igrače i dali šansu mlađima.

Po viđenom, rezultat je mogao da bude i ubedljiviji u našu korist", rekao je Anđušević za naš portal.

On je pozvao navijače da u utorak podrže vranjski tim u borbi za trofej u finalu Kupa Pčinjskog okruga protiv srpskoligaša Pčinje.

Prava kanonada Nebeskih anđela, još jednog kluba iz Vranja koji nastupa u Zoni JUg, viđena je u ovom kolu.

Vranjanci su kao domaćini do vrha napunili mrežu Mladosti 1959 iz Vinarca - bilo je 8:0 (1:0).

Vladimir Trajković bio je jedini strelac u prvom poluvremenu.

U drugom se domaćin raspucao - redom su pogađali Nikola Stojanović u 47, pa opet Vladimir Trajković u 52, Nenad Jovanović u 70; tri gola u nizu za samo trinaest minuta postigao rezervista Mateja Jovčić (71, 83. i 84. minut), da bi tačku u rezultatskom smislu na ovaj meč stavio Aleksandar Stojilković, igrač koji je takođe ušao sa klupe, u 86. minutu.

Trener anđela Branimir Stošić rekao je posle utakmice za Vranje News da krajnji rezultat sve pokazuje.

"Igrali smo u izmenjenom sastavu i svi fudbaleri koji su igrali su na pravi način iskoristili svoju priliku.

U prvom poluvremenu smo se malo mučili sa realizacijom, dok je u drugom sve došlo na svoje mesto.

Očekuju nas dve utakmice na gostujućem terenu i ovakav rezultat nam uliva više samopouzdanja", rekao je Stošić za naš portal.

Kada je reč o susretima preostala dva tima iz Pčinjskog okruga u ovoj ligi, u ovom kolu pobedio je Mineralac, koji je kao domaćin u Vranjskoj Banji sa 3:1 porazio badnjevačku Svetlost.

Morava iz Vladičinog Hana, koja je u seriji dobrih rezultata u poslednje vreme, poražena je u derbiju na gostovanju trećeplasiranoj Slogi u Leskovcu sa 4:1.

Jedini strelac za Hančane bio je Lazar Mladenović.

Dinamo Jug na čelu tabele ima 63 boda, prvi pratilac Jedinstvo iz Bošnjaca ima 59, a trečeplasirana Sloga 56.

Hanska SFK Morava je na deobi petog i šestog mesta sa 51 bodom.

Mineralac je osmi sa 45, a Nebeski anđeli deveti sa 43 boda.

Ostalo je da se odigra još sedam kola.

U narednom Nebeski anđeli će na teško gostovanje petoplasiranom Radanu u Lebanu, Dinamo Jug dočekaće poslednju Gračanicu, Mineralac će u Kuršumliji biti gost Grackog, dok će Morava u Hanu odigrati još jedan derbi protiv četvrtoplasiranog OFK Topličanina.