Vranjanac Kristijan uspešan na Svetskom master prvenstvu u Skaj raningu

Kristijan Stošić, najbolji maratonac iz Vranja ikada, ostvario je zapažen uspeh prvo Svetskom master prvenstvu u sky runningu.

"Trka je bila brutalna - 55 kilometara.

Hvala svima na podršci i pomoći da se što bolje pripremim i predstavim svoju zemlju u najboljem svetlu na ovom takmičenju.

Hvala i mom timu sa kojim sam proveo nezaboravne trenutke pre, za vreme i posle trke.

Royal Ultra Sky Marathon Gran Paradiso je opravdao očekivanja", izjavio je Kristijan posle trke.

Ultra sky maraton je bio domaćin prvog masters Svetskog prvensta u sky runingu.

Grad Ceresole i nacionalni park Gran Paradiso su ugostili više od dvadeset reprezentacija iz celog sveta u tri kategorije M40, M48 i M57.

Naša reprezentacija je imala tri člana - Milutin Petković, Sreten Bogićević i Kristijan Stošić.

"O težini trke govori podatak da je staza dužine oko 55 kilometara i kumulativnog uspona od čak 4.200 m+.

Na stazi se savladavaju sedam vrhova, od kojih je najviši 3.002 metra nadmorske visine.

Kristijan Stošić je osvojio šesnaesto mesto u svojoj kategoriji i savladao stazu za 9 časova i 2 minuta.

Na startu je bilo više od 220 takmičara.

Čak jedna trećina nije uspela da završi trku ili uđe u limit od trinaest i po sati", navode iz AK Vranjski maratonci, Kristijanovog kluba.

Među mnogobrojnim Kristijanovim uspesima, osvojenim medaljama i trofejima izdvajaju se - pobednik Beogradskog maratona 2018. godine i naj-sportista Vranja za 2018. godinu.