Visok poraz Surduličana: Radnički - Radnik 4:1 (VIDEO)

Surdulički Radnik izgubio je od Radničkog u Nišu sa 4:1, u utakmici 24. kola Super lige Srbije u fudbalu.

Već posle desetak minuta igre rezultat je bio 1:1.

Radnik je poveo golom Miloša Milovanovića u 3. minutu susreta na asistenciju Rista Ristovića, a izjednačio je Nermin Haskić u 8. minutu kome je za gol asistirao Petar Grbić.

U 30. minutu napadač domaćih Haskić drugi put se upisao u strelce za 2:1 i doneo potpuni preokret Radničkom.

U 43. minutu isti igrač pogodio je za 3:1.

U 63. minutu Nišlije su uvećale vođstvo na 4:1 i gotovo osigurale pobedu preko Stefana Đorđevića.

Napadač Radnika Igor Zlatanović promašio je penal u 76. minutu utakmice i tako propustio šansu da smanji visoko vođstvo domaćina.

Trostruki strelac Haskić prethodno je napustio igru u 62. minutu, a zamenio ga je Petar Petrović.

Nišlije su bile mnogo nadmoćnije u prvom delu susreta, a situacija se nije promenila ni u drugom poluvremenu.

U 27. minutu susreta požutela su posle jednog duela dva igrača, kod domaćih Stefan Đorđević, a kod Surduličana Igor Zlatanović.

Trener Surduličana MIlanović je u 59. minutu uveo u igru Stefana Nikolića umesto Bojića.

U 70. i 71. minutu umesto Ristovića i Stanisavljevića na teren su u ekipi Radnika ušli Nikola Kovačević i Uroš Damnjanović, ali bez većeg efekta.

Trener domaćih Nenad Lalatović odgovorio je uvođenjem Nikole Čumića umesto Lazara Ranđelovića.

Pravdu kao glavni arbitar na "Čairu" deli Bojan Nikolić iz Kragujevca.

Podsećanja radi, u jesenjem delu sezone Nišlije su odnele sva tri boda iz Surdulice posle preokreta 1:2 (1:0).

Radnički je osigurao drugu poziciju na tabeli i sada ima 59 bodova, devet više od Partizana, dok je Radnik i dalje osmi na tabeli sa 29.

Tu je ostao ponajviše zahvaljujući porazu Vojvodine od Voždovca u Beogradu (1:0), dok je sedmoplasirani Proleter pobegao Surduličanima na tri boda razlike posle subotnje iznenađujuće lake pobede nad Mladošću od 2:0.

U sledećem kolu Radnik će biti domaćin Voždovcu u Surdulici.