Važna pobeda srpskoligaša iz Trgovišta u borbi za opstanak: Pčinja - Radnički (P) 2:1

Fudbaleri Pčinje došli su do tri važna boda u borbi za opstanak u Srpskoj ligi Istok pobedom nad Radničkim iz Pirota, ekipom iz gornjeg dela tabele, sa 2:1 (0:1), u utakmici 22. prvenstvenog kola.

Pčinjani su protiv odličnog protivnika odigrali dobru utakmicu, mada su u prvom delu igre važnost meča, protivnik za respekt i iskustvo lošeg suđenja pčinjskom timu malo vezali noge domaćim igračima.

To je iskusan i dobar protivnik znao da iskoristi i golom Dušanića u 7. minutu došao do prednosti.

Taj primljeni gol prenuo je domaće igrače.

Odlučnost, borbenost, zalaganje i želja za pobedom od tog momenta podignuti su na maksimum.

Pčinja je imala više prilika za izjednačenje u prvom dečlu igre, imao je i gost jednu svoju šansu ali je štoper domaćih Milenković sjajnom reakcijom sprečio pogodak.

U drugom poluvremenu, ulaskom Manasijeva i Cvetkovića, Pčinja je još jače krenula ka golu Piroćanaca.

Posle dve propuštene šanse, golom Hristića u 55. minutu došli su do izjednačenja.

Pčinja je nastavila da stvara i propušta prilike sve do 71. minuta kada se, posle jednog prekida i centaršuta Savića, pred golom gostiju najbolje snašao Arsenović i doneo prednost i, ispostavilo se, tri boda Pčinji.

Pre tog vodećeg gola Radnički je imao jednu svoju šansu, ali je štoper Pčinje Milenković, drugi put na meču, sjajnom reakcijom sprečio gol.

Trener Pčinje Predrag Ristić rekao je posle utakmice za Vranje News da je njegov tim ostvario "veoma bitnu pobedu".

"Ova ekipa ima kvalitet da pobedi i najbolje timove u ligi, ali kada se o tome odlučuje na terenu, a ne van njega.

Već sam i sam sebi dosadan ali, nažalost, gledajući ostale čudnerezultate, i dalje tvrdim da se igra van terena.

Mi i dalje ni od koga ne zavisimo, sami sebi krojimo sudbinu na terenu, a ako se dese igre van terena - tu smo nemoćni.

Nadam se da će oni koji bi trebalo nas i naš savez da zaštite - da reaguju", naveo je Ristić za naš portal.

On je dodao da je ekipa Radničkog odigrala "poštenu utakmicu".

"Čestitali su nam na pobedi, a o suđenju su rekli da tokom cele godine u gostima nisu imali poštenije suđenje.

Mi o tome maštamo, da posle gostovanja sudijamo čestitamo na obavljenom poslu", rekao je Ristić za Vranje News.

Narednog vikenda Pčinjane očekuje gostovanje u Jagodini istoimenom srpskoligašu koji trenutno zauzima osmo mesto na tabeli sa osvojena 32 boda.