Tri boda otišla Surduličanima: Radnik - Dinamo 2:0 (2:0), VIDEO

Fudbaleri surduličkog Radnika pobedili su vranjski Dinamo sa 2:0 (2:0), u derbiju začelja Super lige Srbije, koji je odigran na Gradskom stadionu u Surdulici u okviru 15. kola šampionata.

Radnik je poveo već u 6. minutu igre golom Zlatanovića sa 1:0.

Isti igrač povisio je na 2:0 iz penala u 38. minutu susreta.

Iako je Dinamo pružio dobru igru, nije uspeo da osvoji bodove.

Radnik je rano dao prvi gol, a ptom je sve bilo lakše za Surduličane.

Utakmicu su obeležili incidenti, najpre ulazak jednog navijača u teren, a potom, nakon penala za Surdulilčane, odluka trenera Dinama Dragana Antića da povuče ekipu sa terena.

Ipak, utakmica je ubrzo nastavljena, a prekid je pred kraj prvog poluvremena trajao desetak minuta.

Dinamo je ostao prikovan za poslednje, šesnaesto mesto na tabeli Super lige Srbije sa sve manjim šansama da se bori za opstanak u ligi jer ima samo 7 bodova iz petnaest kola.

Radnik je napredovao do pozicije broj 10 i sada ima petnaest bodova.

Dinamu je najbliži subotički Spartak sa 10 bodova, dok po trinaest imaju Zemun, Mačva i OFK Bačka raspoređeni od 12. do 14 mesta na tabeli, s tim što tri ekipe (Spartak, Mačva i Zemun) svoje utakmice ovog kola igraju u nedelju.

OFK Bačka je u subotu kao domaćin poražena od Radničkog iz Niša sa 0:2.

I Dinamo i Radnik u narednom 16. kolu očekuju najteži mogući protivnici.

Vranjanci će dočekati Crvenu zvezdu, dok Radnik ide na noge Partizanu.