Surduličani trijumfalno okončali sezonu: Radnik - Kolubara 3:0 VIDEO

Vranje - Fudbaleri Radnika pobedili su Kolubaru sa 3:0 (1:0), u premijernom meču poslednjeg, 37. kola Superlige, odnosno 7. kola play-out faze i okončali prvenstvo kao prvi u doigravanju, odnosno deveti tim lige.

Surduličani su do vođstva došli u 7. minutu evrogolom Spasića, koji je na nekih 30 metara od protivničkog gola prihvatio loptu, neometan šutirao i pogodio gornji desni ugao gola gostiju.

To je bio jedini gol u prvom poluvremenu.

Nakon deset minuta igre u nastavku, u 55. minutu, Surduličani su duplirali vođstvo preko Milovanovića, na asistenciju Bogdanovskog.

Konačan rezultat utakmice, koja je odigrana na Gradskom stadionu u Surdulici, postavio je rezervista Duronjić u 86. minutu.

Radnik nije uspeo da ponovi uspeh iz prošle sezone, kada je ekipa bila šesta u najelitinijem srpskom fudbalskom takmičenju, ali su i ove ostvarili zapažen plasman.

U play out-u ostvarili su četiri uzastopne pobede u poslednje četiri kola, a nisu imali nijedan poraz.

Ukupno je Radnik u drugom delu sezone imao 11 utakmica bez primljenog gola.

Učinak ekipe iz trideset mečeva u regularnom delu sezone i još sedam u plej-autu je 12 pobeda, 10 poraza i 15 nerešenih rezultata.

Surduličani su sezonu završili sa 51 osvojenim bodom.

Superliga 37. kolo: Radnik - Kolubara 3:0 (1:0)

Stadion: Gradski stadion u Surdulici.

Sudija: Đorđe Maksimović.

Strelci: Radnik: Spasić, Milovanović, Duronjić.

Žuti kartoni: Kolubara: Đurasović, Bakić.

Radnik: Ostojić (od 80. minuta Vukadinović), Bogdanovski, Radmanovac, Ignjatović, Stojanović, Oreščanin, Spasić (od 78. minuta Miladinović), Lukić (od 62. minuta Lukić), Subotić (od 62. minuta Babić), Janjić (od 61. minuta Duronjić), Milovanović

Kolubara: Popović (od 78. minuta Milovanović), Vasiljević, Radovanović (od 46. minuta Đokić), Bakić, Tumbas, Lončar, Marjanović, Kočović, Petronijević (od 73. minuta Zečević), Antić (od 46. minuta Vranešević), Đurasović (od 73. minuta Simić).