Surduličani slavili u Nišu: Radnički - Radnik 0:1 VIDEO

Vranje - Fudbaleri Radnika iz Surdulice pobedili su Radnički na gostovanju u Nišu rezultatom 0:1 (0:1), u utakmici 14. kola Super lige Srbije.

Jedini gol na "Čairu" postigao je najbolji strelac gostiju Milan Makarić u 17. minutu na asistenciju Lukića.

Makarić je još jednom zatresao mrežu domaćina i to u 89. minutu, ali je sudija Bojan Nikolić poništio ovaj gol zbog prekršaja u šesnaestercu Radničkog koji mu je prethodio.

Ovo je treća pobeda Surduličana u međusobnim zvaničnim duelima.

Radnik je petom prvenstvenom pobedom napredovao do trinaestog mesta na tabeli i sada ima 17 bodova, jedan manje od Javor Matisa, a četiri od Mladosti iz Lučana, Metalca, niškog Radničkog i TSC-a.

U prvenstvu Super lige predstoji dvonedeljna pauza zbog obaveza nacionalne selekcije.

Šampionat će se nastaviti 21. novembra kada će Radnik dočekati pretposlednju Mačvu koja ima samo osam bodova.

RADNIČKI - RADNIK (0:1)

RADNIČKI: Ristić, Lazić, Stevanović, Kojić, Aksentijević, Momčilović, Kovačević, Ćirković, Petrović, Živković, Đuričković.

RADNIK: Kostić, Stevanović, Bogdanovski, Lukić, Makarić, Đorđević, Kričak, Stojanović, Jović, Mitošević, Spasić.