Surduličani se probudili u nastavku: Radnik - Inđija 2:0 VIDEO

Vranje/Surdulica - Surdulički superligaš Radnik je u nedelju, nakon više od mesec dana bez pobede, uspeo da kao domaćin savlada ekipu Inđije sa 2:0 (0:0), u utakmici 20. kola Super lige Srbije u fudbalu.

Mreže su u prvom delu igre mirovale, a agilnija je bila Inđija čiji su napadači stvorili nekoliko izglednih prilika, ali je mreža Radnikovog gola ostala netaknuta.

U nastavku su se Surduličani bolje snašli, a golman gostiju morao je dva puta da vadi loptu iz mreže.

Najpre je pogodio ukrajinski internacionalac Evgen Pavlov u 46. minutu koji je znalački lobovao golmana nakon izvanredne asistencije Makarića.

To je Pavlovu bio peti prvenstveni gol ove polusezone.

Konačan rezultat u 61. minutu postavio je iskusni Nemanja Tomić iz penala.

Radnik će odigrati još jednu utakmicu pre zimske pauze i to ponovo na svom stadionu, gde će u zaostalom meču dočekati beogradski Partizan.

Surduličani su dvanaesti na tabeli sa 19 bodova.

Da li će tu i ostati zavisi od ishoda zaostale prvenstvene utakmice sa Partizanom, a istovremeno će trinaestoplasirani Proleter iz Novog Sada tražiti šansu da prestigne surduličku ekipu u duelu sa niškim Radničkim.