Surduličani konačno neporaženi na strani: Napredak - Radnik 1:1 (1:0)

Fudbaleri surduličkog superligaša Radnika odigrali su 1:1 (1:0) protiv domaćeg Napretka u Kruševcu, u utakmici 12. kola Super lige Srbije u fudbalu.

Kruševljani su došli u vođstvo golom Ndiaja u 26. minutu, ali je Radnik uspeo da se podigne i izjednači u 64. minutu golom Pantelića.

Kruševljani su imali veći posed (57 odsto u odnosu na Radnikovih 43), ali su Surduličani uspeli da posle dužeg vremena čvrstom igrom obezbede bod na gostovanju, posle serije poraza.

Igrači Napretka uputili su jedanaest šuteva, od toga tri u okvir gola, dok je Radnik pokušao pet puta, a od toga su dva udarca išla u okvir gola Napretka.

O nadmoći Kruševljana govori i broj izvedenih kornera - 12 prema 5 Radnikovih.

Kod Kruševljana požuteli su strelac Ndiaj i Vesković, a kod Radnika trojica igrača, golman Vasiljević, Stevanović i Stojanović.

Radnik je sada 14. na tabeli Super lige Srbije sa 9 osvojenih bodova.

Iza su samo Spartak sa 8 i vranjski Dinamo sa 6.

Surduličani će u sledećem 13. kolu na Gradskom stadionu u Surdulici dočekati odličnu ekipu Čukaričkog koju sa uspehom predvodi trener Radnika iz prošle sezone Simo Krunić.