Surduličanima nova tri boda: Radnik - TSC 2:1 VIDEO

Vranje - Fudbaleri surduličkog Radnika pobedili su TSC iz Bačke Topole sa 2:1 (1:0), u zaostaloj utakmici 10. kola Super lige Srbije koja je odigrana na Gradskom stadionu u Surdulici.

Pobeda je utoliko značajnija ako se zna da su Surduličani od 23. minuta igrali bez Uroša Milovanovića koji je pocrveneo nakon dva neoprezna starta i dva žuta kartona.

Za Radnik se dva puta u strelce upisao Miloš Spasić u 18. i 86. minutu, dok je počasni gol za goste postigao Stefan Vukić u 89.

Prvi gol Spasić je postigao iz prekida, nakon što je bio najviši u skoku u šesnaestercu gostiju, a drugi direktno iz slobodnog udarca sa oko 25 metara kada je pogodio sam gornji desni ugao gola Filipovića.

Do kraja meča ekipa TSC-a uspela je da samo da ublaži poraz, iako je u većem delu utakmice bila i brojčano nadmoćnija.

Fudbaleri Radnika su posle ove pobede jedanaesti na tabeli Super lige sa 19 osvojenih bodova.

Njih već u ponedeljak očekuje južnjački derbi, odnosno gostovanje Radničkom u Nišu.

Nišije su uoči tog meča devete sa 22 boda, a u prošlom kolu remizirali su sa Napretkom u Kruševcu (1:1).

Radnik - TSC 2:1 (1:0)

Gradski stadion u Surdulici.

Sudija: Dejan Trifković.

Strelci: Radnik: Spasić u 18. i 86; TSC: Vukić u 89.

Žuti kartoni: Radnik: Milovanović (2), TSC: Petković, Antonić.

Crveni kartoni: Radnik: Milovanović.

Radnik: Ranđelović, Hodžić, Jokić, Radmanovac, Janjić, Oreščanin, Medić, Nedeljković (od 82. minuta Biber), Spasić, Subotić (od 76. minuta Bjedov) , Milovanović.

TSC: Filipović, Petrović (od 46. minuta Banjac), Antonić, Petković, Varga, Stanojev (od 63. minuta Stojković), Tomanović, Bočkai (od 78. minuta Milićević), Zec, Stanojlović (od 46. minuta Krsmanović), Vukić.