Stošić het trikom vodio Vranjance do pobede: Dinamo Jug - OFK Kosanica 5:0 FOTO/VIDEO

Fudbaleri Dinamo Jug-a bili su više nego ubedljivi u 19. kolu Zone Jug, pobedivši na Stadionu Jumko u Vranju ekipu OFK Kosanice iz Kuršumlije sa 5:0 (3:0).

Vranjance je do ubedljivog trijumfa predvodio Nikola Stošić, trostruki strelac (u 17, 62. i 73. minutu)

Po jednim golom doprinos golgeterskom učinku dinamovaca u ovom meču dali su Jugoslav Mitrović (14. minut) i Nikola Spasić (25. minut).

Osim het trika Nikola Stošić zabeležio je i jednu asistenciju, čime je zaslužio epitet igrača utakmice.

Trener iz stručnog štaba vranjskog tima Dejan Kostić kaže za Vranje News da je, prema onome što je viđeno u ovom meču, pobeda Dinamo Jug-a mogla biti i ubedljivija.

"Opredelili smo se da u ovoj utakmici igramo u kombinovanom sastavu, dali šansu mlađim igračima, kako u prvom tako i u drugom poluvremenu.

Utakmica je obilovala golovima i lepim akcijama, a posebno se sa tri gola istakao Stošić.

Publika je u ovoj utakmici bila naš dvanaesti igrač, hvala im na podršci", kazao je Kostić za naš portal.

Posle ove pobede Dinamo Jug se vratio na lidersku poziciju na tabeli Zone Jug, koju deli sa Jedinstvom iz Bošnjaca (Bošnjačani imaju nešto bolju gol razliku).

Oba tima imaju po 44 boda, OFK Topličanin je treći sa 39, a hanska Morava četvrta sa 37.

I preostala dva tima iz Pčinjskog okruga u ovoj ligi su plasirani među deset najboljih - Mineralac iz Vranjske Banje je osmi sa 31 bodom, a Nebeski anđeli iz Vranja deseti sa 28 (u ovom kolu deklasirali su trećeplasiranog OFK Topličanina sa 4:0).

Dinamo Jug će narednog vikenda biti na iskušenju u Lebanu gde će igrati sa domaćim Radanom, trenutno šestoplasiranim timom lige.

Derbi okruga u Vladičinom Hanu odigraće domaća SFK Morava i vranjski Nebeski anđeli.

Mineralac će biti domaćin pretposlednjem Jastrepcu iz Blaca.