Srušen šampion u Beogradu: FON - KMF Vranje 4:7

Na spektakularan način, pobedom od 4:7 (1:3) nad aktuelnim šampionom Srbije i ovosezonskim učesnikom evropske Lige šampiona FON-om, KMF Vranje izbio je na čelnu poziciju Prve futsal lige.

Vranjanci su ovom pobedom upravo prestigli Beograđane na tabeli i preuzeli lidersku poziciju.

Podsećanja radi u prvom delu prvenstva u Vranju dva rivala odigrali su nerešeno 2:2.

Vranjski tim je do pobede predvodio Miloš Trajković, strelac tri gola - u 7, 19. i 33. minutu.

Dva, ali odlučujuća, postigao je Nikola Dodić (u 38. i 40), a po jedan pridodali Ristić u 11. i Tasić u 40. minutu.

Zanimljivo je napomenuti da su Vranjanci slomili rivala u poslednja dva minuta, jer je rezultat na semaforu do 38. glasio 4:4.

Tada su na scenu stupili Dodić i Tasić i sa tri gola doneli KMF Vranje veoma dragocenu pobedu.

"Šta reći osim - bravo lavovi, zaslužili ste sve hvalospeve.

Kad pobedite osvajača duple krune na njihovom parketu, nema potrebe za mudrovanjem", prokomentarisali su posle meča iz uprave vranjskog kluba.

Vranjanci nisu usamljeni na čelu tabele po broju bodova, jer Loznica Grad 2018 (koja je u ovom kolu savladala Ivanjicu u gostima sa 0:4) ima takođe 28 bodova, uz slabiju gol razliku.

FON zaostaje dva boda, a Konjarnik četiri.

U narednom kolu 5. marta Vranjanci će u vranjskoj Sportskoj hali dočekati osmoplasiranog Winter sporta iz Niša.

FON ispao u Kupu

Dok su Vranjanci pobedom nad Jastrepcem u Blacu (1:2) uspeli da prođu u četvrtfinale Kupa Srbije, FON se oprostio od prošlogodišnjeg trofeja porazom na penale (4:2) u Ivanjici od istoimenog futsal prvoligaša. Ostali rezultati osmine finala Kupa Srbije su: Ekonomac – Student 6:1, Loznica grad 2018 – Zemun Samo pravo 8:3, Nova Pazova – Novi Pazar 1:1 (penalima 4:5), Bečej – Kalča 8:2 i Novi Sad – Vinter sport 5:2.