Srpskoligaš iz Trgovišta skupo prodao kožu protiv lidera: Trajal - Pčinja 3:1

Vranje - Fudbaleri Pčinje doživeli su očekivani poraz u Kruševcu od Trajala, lidera na tabeli Srpske lige Istok, sa 3:1 (1:1), u utakmici 18. prvenstvenog kola.

Pred oko 200 navijača kruševačkog tima, koji ubedljivo vodi u ovoj ligi sa 18 bodova prednosti u odnosu na konkurenta Meševo iz okoline Kruševca, na prvi gol čekalo se skoro pola sata.

Tada je Aleksa Beskorvajni sjajno reagovao na centaršut sa krila i u 27. minutu doveo Trajal u vođstvo.

Pčinja se nije predavala, pa je sedam minuta kasnije (34. minut) mrežu golmana domaćih Aleksandra Simića zatresao Marko Hristić za 1:1.

To je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku meča ponovo je Beskorvajni, svojim drugim pogotkom u 57. minutu, doneo gumarima prednost, a konačan rezultat postavio je Milovan Ilić u 87. minutu.

Pčinja je igrala u sastavu Mihajlović, Spasić (Vasliković), Trajković (Manasijev), Stajić, Milenković, Cvetković (Stojilković), Arsić (Ilić), Arsenović, Savić (Stefanović), Hristić, Ćirković.

Vranjanac Predrag Ristić, trener trgoviškog srpskoligaša, podseća u izjavi za Vranje News da je već ranije ukazao na činjenicu da je Pčinja kasnila sa početkom priprema i da tek od četvrtog kola očekuje da njegovi puleni budu pravi.

"Utakmica sa liderom poslužila nam je kao dobra provera za ono što sledi.

Odigrali smo odličan meč, nažalost bez osvojenih bodova, ali smo ubeđeni da u utakmicama koje slede možemo dobro da igramo i osvajamo bodove", navodi Ristić za naš portal.

On ukazuje da su dobre stvari na utakmici u Kruševcu bile trčanje, borbenost, zalaganje, kao i broj šansi koje je Pčinja stvorila.

"Jedino čime sam nezadovoljan su određene taktičke stvari, na čemu moramo da poradimo.

Nedopustivo je što smo golove primili iz kontre, tj. posle naših kornera", navodi Ristić.

U narednom kolu Pčinja može da krene ka bezbednijoj zoni na tabeli, jer će u Trgovištu gostovati pretposlednja Vlasina.

"U toj utakmici zanima nas samo pobeda.

Verujem da sa tri boda možemo da otvorimo seriju dobrih rezultata", zaključuje Ristić u izjavi za Vranje News.

Pčinja je trenutno četrnaesta na tabeli (16 bodova) Srpske lige Istok u kojoj igra šesnaest timova.

Narednog vikenda, u okviru 19. kola, na svom terenu u Trgovištu ugostiće konkurenta u borbi za opstanak - Vlasinu iz Vlasotinca, u derbiju začelja tabele.

Vlasotinčani imaju dva boda manje od Pčinje.

Iza njih je još jedino poslednjeplasirana Žitorađa sa 10 osvojenih bodova.